На Херсонщині контролюють приїжджих із закордоння

закордоння, перевірки, контроль
«Кожного дня ми їздимо по населених пунктах з метою контролю ситуації, яка склалася у зв’язку з коронавірусною інфекцією, щодо громадян, які повернулися з-за кордону, – зазначає директор департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації Віктор Короленко. – Кожен громадянин, який повертається з країни, де були зафіксовані випадки COVID-19, проходить необхідні контрольні процедури при перетині кордону, коли в’їжджає в Україну, в аеропортах та на вокзалах.

Не менш важливо уважно стежити за станом свого здоров’я й надалі, адже відповідальна поведінка може захистити життя сотень людей. Медичними працівниками складаються списки таких осіб, з адресами. Вони здорові, але через можливе спілкування з носіями коронавірусної інфекції повинні знаходитись на самоізоляції, вдома. Нашим департаментом прийнято наказ та відпрацьовано графік обстеження таких громадян медичними працівниками».

Директор департаменту закликає кожного громадянина бути свідомим, берегти себе та своїх близьких, дотримуючись рекомендацій медиків і не забувати про відповідальність за порушення карантину.

«Зараз увесь світ бореться зі страшною недугою. У цей час дуже важливо не піддаватись паніці, бути чесними та поважати працю лікарів, які ризикуючи своїм здоров’ям намагаються врятувати кожне життя. Проте, через дії несвідомих громадян цей процес доволі сильно ускладнюється, – пояснює Віктор Короленко. – Так у Херсоні лікарі екстреної медичної допомоги, виконуючи свої професійні обов’язки, були піддані серйозній небезпеці. На телефон Обласного центру екстреної медичної допомоги днями надійшов виклик. Жінка повідомила, що в неї висока температура та ускладнене дихання.

Також вона попередила, що приїхала з Канади. На виклик виїхала фельдшерська бригада. Враховуючи надану інформацію, фельдшер одягнув протиепідемічний захисний костюм. Як з’ясувалось, інформація, надана оператору під час виклику, виявилась недостовірною! Жінка, яка викликала «швидку», перебувала в стані алкогольного сп’яніння та поводилася неадекватно. Вона відмовилась від обстеження та, погрожуючи лікарю, вигнала його зі своєї оселі. Коли медики виходили з будинку, на автомобіль «швидкої», з вікна жбурнули скляну пляшку. На щастя, ніхто не постраждав.

Окрім розбитої машини екстреної медичної допомоги. Найближчим часом вона не зможе виїздити на виклики та надавати медичну допомогу громадянам, які її вкрай потребують, зважаючи на загострену обстановку. На місце події була викликана поліція. І такі випадки неадекватної поведінки, на жаль, є непоодинокими…».

Ксенія АЛІСОВА
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів