Голова Генічеської райради: Ми можемо втратити медицину на місцях

генічеськ, медицина, Євстратов
Про це вчора, 27 лютого говорив голова Генічеської районної ради Андрій Євстратов на зустрічі з народним депутат України від 185 округу Володимиром Івановим, який вперше завітав до Генічеської ЦРЛ та зустрівся з лікарями медичного закладу.

Голова райради Андрій Євстратов, який підкреслив, що ми маємо “шанс” втрати, все що у нас залишилося у медицині, як це трапилося в інших районах: “Все звалюють на місцеві ради, але ми не гумові. Це ж мільйони. Ми якось протрималися, рятуємо людей, а що далі?“, – поцікавився Євстратов.

А далі Генічеській лікарні потрібно майже 70 млн гривень на медичне обладнання, щоб перейти на повноційну роботу з НСЗ. Проте фінансові проблеми, навіть якщо не враховувати низьку зарплату, не єдині у медзакладах.

Як зазначив директор некомерційного закладу Генічеська ЦРЛ Ельдар Фетієв, з ходом запропонованої реформи він бачить лише нівелювання медичної допомоги. Перш за все складається критична ситуація з фінансуванням, бо ті суми які буде виплачувати лікарням Національна служба здоров’я, не покривають затрат. “Оперативне лікування – сума в 2 000 гривень. Це нереально. Найближча страна Європи, куда ми прагнемо – Польща, оплачує близько 6 000 євро”, – привів приклад Фетієв.

Головне, що скоро нікому буде лікувати хворих у невеличких містах. Молоді лікарі не йдуть працювати у районні лікарні на мінімальну зарплату в 4 600 гривень. А кращі їдуть за кордон. Заставити молодих спеціалістів відпрацьовувати вкладені в їх навчання кошти неможливо. Про це говорили на зустрічі лікарі.

“Що ви робите, зупиніться. Депутати від “Слуг народу” зізнайтесь, щось пішло не так. Це розвал медицини“, – закликав нардепа депутат райради, лікар-нарколог Валерій Семенов.

В той же час головний економіст лікарні зазначила, що працює тут з 1988 року, але такої складної ситуації, як зараз, ще не було.


А що ж Володимир Іванов? А нічого! Народний обранець пообіцяв, що передасть (кому? – НВ) всі ці проблемні питання… та може організувати зустріч з міністром охорони здоров’я для делегації від Генічеського району.

За матеріалами «Новий візит»
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів