Херсонська бібліотека – майданчик здійснення мрій

бібліотека, діти, театр, інклюзія
У стінах книгозбірні триває робота над ляльковою інклюзивно-екологічною виставою.

Сучасна бібліотека – це місце, де не тільки можна в тиші провести час з улюбленою книгою. Сьогодні – це своєрідний осередок творчості, інтелектуального спілкування, сучасних технологій, а для де-кого й місце здійснення мрій.

Саме таким майданчиком здійснення мрій та реалізації творчих ідей стала обласна книгозбірня для родин, що виховують дітей з інвалідністю. Одним із таких реалізованих проєктів став інклюзивний ляльковий театр, до складу якого увійшли діти-аутисти та діти з синдромом Дауна, а також їх батьки.

Слід зазначити, що ляльковий театр є своєрідним арт-терапевтичним методом, в основі якого лежить лялькотерпія. Завдяки роботі з ляльками, особливі діти опановують побутові навички, адже кожна лялька-персонаж виготовляється власноруч. Крім того, працюючи з лялькою, діти розуміють основи спілкування між людьми, особливості керування тілом (на прикладі ляльки), навчаються працювати в команді.

Наразі триває підготовка до інклюзивно-екологічної вистави, яка поєднала у собі інклюзію, екологічне виховання, популяризацію української літератури та незвичайних ляльок.

Раз на тиждень особливі актори, що задіяні у ляльковій виставі, збираються, щоб відпрацювати рухи зі своїм персонажем.

А в останній раз на репетицію завітав професійний режисер, заслужений діяч мистецтв України – Корольова Ірина Володимирівна, яка допомогла акторам правильно побудувати «канву» вистави та надала багато конструктивних порад. Завдяки цьому актори-аматори зможуть представити громаді цікавий та гарний перфоманс.

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів