Міністерство культури засудило наміри звільнення бібліотекарів у Херсоні

бібліотеки, бібліотекарі, міністерство, міська влада, скорочення
На скорочення бібліотекарів в Херсоні, яке наразі триває і яке вже оскаржують в суді, відреагувало Міністерство культури, молоді та спорту України.

Міська рада не надала пояснень в міністерство

Виявилось, що іще 11 лютого 2020 року Міністерство зверталось з запитом у дводенний термін надіслати вичерпну інформацію щодо роз’яснення чи спростування інформації у ЗМІ або надання вагомих аргументів стосовно рішень, які ухвалені або можуть бути ухвалені Херсонською міською радою. Станом на 20.02.2020 року жодних пояснень так і не надійшло.

Позиція міністерства

У тексті новини міністерства йдеться про наступне:

«Реалізація такої ініціативи Херсонської міської ради порушує норми чинного законодавства, зокрема, відповідно до статей 15 та 27 Закону України «Про бібліотеки та бібліотечну справу» доцільність реорганізації та ліквідації бібліотек, що є у державній або комунальній власності визначається відповідними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за погодженням із Міністерством культури, молоді та спорту. Також забороняється переміщення бібліотек без надання рівноцінного упорядкованого приміщення для обслуговування користувачів бібліотеки, роботи працівників, зберігання бібліотечних фондів.

Міністерство культури, молоді та спорту України, спираючись на чинне законодавство намагатиметься зупинити протиправні дії місцевих чиновників. Також Міністерство звертається до громадських організацій, активістів та громадян, чиї права порушені, з проханням стати на захист бібліотекарів та бібліотечної галузі і оскаржувати дії Херсонської міської ради, якщо такі вчинені чи будуть вчинені, у судах.

Бібліотека – єдина інституція, яка безкоштовно надає громадянам України доступ до інформації, забезпечуючи їх конституційне право. І громада мусить захищати як своє фундаментальне право на інформацію, так і свій культурний та інтелектуальний простір.

Хочемо нагадати очільникам місцевої влади міста Херсон, що вони зобов’язані дотримуватись законів України. Повідомляємо, що станом на 20.02.2020 року, звернень від Херсонської міської ради про погодження реорганізації бібліотек не надходило.

Також звертаємо увагу влади міста Херсон на Постанову Кабінету міністрів України від 6 лютого 2019 р. № 72 Про затвердження Державних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні, де зазначено, що в містах з чисельністю населення від 100 до 500 тисяч повинна бути одна публічна бібліотека на 20 000 — 25 000 осіб.

Така ганебна, безглузда і резонансна ініціатива місцевих органів влади веде нашу державу у цивілізаційний глухий кут».

Розвиток подій

Нагадаємо, що рішенням Херсонської міської ради №2256 від 20.12.2019 року на приватизацію раптом відправили 2 приміщення бібліотек-філій Херсонської централізованої бібліотечної системи. Пізніше — 23 січня 2020 року — з бюджету Херсона на 2020-й рік зникли 4 мільйони гривень, які призначались для заробітної плати бібліотекарям. Згодом з'явилась інформація про скорочення бібліотечних працівників через зменшення призначень на зарплату.

Депутат Херсонської міської ради Дмитро Ільченко 19 лютого 2020 року повідомив про те, що подає проєкт рішення про мораторій на закриття бібліотек.


Фото Дмитра Ільченка

Також до адміністративного суду подали кілька позовів про скасування рішення про приватизацію та про зняття 4 млн грн з фінансування бібліотек.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів