Аграрії Херсонщини звернулися до керівництва держави

Аграрії Херсонщина звернення
Аграрії Херсонщини закликали Президента України, Прем’єр-міністра України та голову Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики посприяти у вирішенні питання щодо прискорення реформування водної галузі та прийняття важливих для галузі законопроектів.

Занепокоєні херсонці ситуацією, що склалася на даний час в системі управління водними об’єктами та зрошенням. Адже на Херсонщині зрошення є основним інструментом для агровиробництва.

Взяв участь у засіданні і голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер, який підтримав колег-депутатів: аграрний сектор (особливо для Херсонської області) – пріоритет у вирішенні нагальних питань держави, якщо ми прагнемо розвитку і економічної стабільності.

Протягом засідання позафракційної аграрної групи «Аграрії Херсонщини» в Херсонській обласній раді з питань вартості води для зрошення, що буде подаватися сільгоспвиробникам області у 2020 році, та щодо подальшої діяльності районних управлінь водного господарства області, обговорили наступне.

Вже незабаром розпочнеться поливний сезон основних сільгоспкультур 2020 року, а реформування водної галузі, що активно розпочалось на початку 2019 року так і не проведено. Не призначено керівника Держводагентства України, хоча конкурс на цю посаду оголошено та проведено, і це вносить занепокоєння і є не зрозумілим, що взагалі відбувається навколо цієї посади та взагалі в управлінні цим органом влади.

Не здійснюється реалізація Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року, що схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 688-р., не прийнято Концепцію реформування сфери охорони та відтворення вод, раціонального використання водних ресурсів та розвитку водного господарства і меліорації земель, яку було оприлюднено на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

За словами учасників засідання, районними управліннями водних ресурсів вже підіймається питання про чергове підвищення тарифу на воду, з яким аграрії не можуть погодитись, адже, у 2019 році ціна вже зросла майже на 30 % і сільгоспвиробників запевнили, що найближчі 2-3 роки жодних підвищень за воду для зрошення не буде.

«На даний час жодних підстав для підвищень тарифу на воду не існує, навпаки, треба врахувати скорочення на 25% обсягів споживання води для зрошення у 2019 році, у зв’язку зменшенням об’ємів вирощування сої, що пов’язано з податковим навантаженням на цю культуру.

Якщо ціна воду для зрошення зросте ще у 2020 році аграрії будуть змушені переглянути свої сівозміни, що негативно вплине на вал зернових цього року. Складається враження, що така важлива для всієї країни водна галузь не контролюється і розвиток її не відбувається», – поділився із присутніми своїми побоюваннями голова групи, депутат Херсонської обласної ради Сергій Рибалко.

З метою реалізації державної політики у сфері зрошення та забезпечення впровадження пілотних проектів, захисту прав аграріїв (інвесторів), які використовують внутрішньогосподарські меліоративні системи, законодавцями розроблено законопроекти «Про об’єднання водокористувачів», «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо діяльності об’єднання водокористувачів» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання меліорованих земель та меліоративних систем», які на даний час не винесений на розгляд до Верховної Ради України через постійні комісії.

Відтермінування прийняття зазначених законопроектів не дає можливості в реалізації інвестиційних проектів щодо модернізації системи зрошення, бо невизначеність з правом володіння і користування державним та комунальним майном, що передбачено саме в законопроекті «Про об’єднання водокористувачів», позбавляє гарантій аграріїв на використання системи зрошення після її реконструкції та відновлення за їх кошти.

Таким чином, представники аграрної сфери на Херсонщині звернулися до Володимира Зеленського, Олексія Гончарука та Миколи Сольського аби вони посприяли якомога скорішому розв’язанню даної проблеми.

Херсонська обласна рада
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів