У Херсоні роблять обрядові ляльки

У Херсоні роблять обрядові ляльки
У Херсоні провели майстер-клас для вчителів образотворчого мистецтва з виготовлення ляльок. Приєдналися до майстер класу вчителі образотворчого мистецтва херсонських шкіл.

Про свої техніки розповіла майстриня-лялькарка Тетяна Курсакова. Вона працює у різних техніках, виготовляє прикраси, а також вивчає історію української мотанки. В середині таких ляльок, говорить жінка, часто бувають трави: "Робляться мотанки на багатство, на здоров’я, робляться мотанки для маленьких діточок, щоб вони гралися. Але є мотанки, якщо дитина захворіла-роблять 12 різних мотаночок, набивають їх цілющими травами і кожна мотанка якби втягує хворобу, потім цю мотанку спалюють і дитина повинна видужати".


Сьогодні близько півсотні ляльок Тетяни Курсакової подорожують світом, є роботи майстрині в Америці, Канаді та країнах Азії. Мотанку потрібно робити за один день - говорить майстриня Тетяна Курсакова - вишиті елементи одягу вона готує заздалегідь: "Це мотанка – берегиня. Берегиня – це головна мотанка в українській традиції, вона уособлює собою матір. Бачите, вона у хусточці, у цієї жінки повинні бути великі груди, ця мотанка зроблена за усіма канонами. Спочатку береться тканинка, вимотується нитками, обов’язково по годинниковій стрілці".

За матеріалами Суспільний UA

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів