Молодь Херсонщини отримує житло!

МЖК м.Херсон квартири

В цьому році ТОВ «МЖК м.Херсон» готується до введення в експлуатацію двох нових будинків на 126 квартир в Таврійському мікрорайоні. В них молоді мешканці Херсона отримають житло на пільгових умовах у межах державних та місцевих житлових програм.

Одночасно ця компанія продовжує будівництво ще двох будинків в Таврійському мікрорайоні, а також розпочинає будівництво п’ятиповерхового будинку в місті Каховці.

Традиційно ТОВ «МЖК м.Херсон» бере участь в державних та регіональних програмах молодіжного будівництва. За роки своєї діяльності разом з іншими підрядними підприємствами в різних містах області збудувало 21 багатоповерхових будинків. На сьогодні держава надає підтримку в отриманні доступного житла громадянам, які потребують поліпшення житлових умов, значна фінансова допомога передбачена внутрішньо переміщеним особам, учасникам антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС).

Третього лютого 2020 року в Києві голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний презентував Публічний звіт цієї установи про виконану у 2019 році роботу та поінформував про плани на 2020 рік.

«Наприкінці минулого року відбулися позитивні зрушення у фінансуванні житлових програм із Державного бюджету України, - зазначив Сергій Комнатний. – Сподіваємося закріпити цю тенденцію 2020 року. Наша мета – за три-п’ять років забезпечити доступним житлом не менш ніж 50 тисяч сімей за різними фінансово-кредитними механізмами. Над цим ми сьогодні працюємо».

2019 року основні показники роботи установи продемонстрували зростання. Кредитний портфель Фонду на початок 2020 року сягнув 1,63 млрд грн (роком раніше – 1,28 млрд грн).

Загалом за увесь період роботи завдяки житловим програмам, які адмініструє Держмолодьжитло, власним житлом забезпечені 40 350 українських родин.

Протягом 2019 року укладено 1647 договорів з громадянами на придбання ними власного житла (2018 року таких угод було 751). З них 989 – за програмою «Доступне житло», 460 – пільгові кредити молоді, педагогам, медикам та іншим категоріям громадян, 198 – пільгові кредити учасники антитерористичної операції та внутрішньо переміщеним особам.

За категоріями громадян, до яких прикута пильна увага суспільства, завдяки програмам Фонду власне житло придбали, починаючи з 2017 року і досьогодні, 880 сімей учасників АТО/ООС (з цього числа у 2019 році – 435) та 1055 родин внутрішньо переміщених осіб (з них 2019 року – 782).

2019 року через програми Фонду у будівельну галузь залучено 1,5 млрд грн інвестицій – на 148% більше, ніж 2018-го. З них 538,3 млн грн склали кошти Державного бюджету України, 252,2 млн грн – місцевих бюджетів, 589,2 млн грн – власні кошти громадян і 67,4 млн грн – статутного капіталу установи.

У співпраці з Асоціацією міст України, органами місцевої влади і самоврядування більшості регіонів нашої держави регіональні управління Держмолодьжитла реалізують 118 місцевих житлових програм. Вони передбачають пільгове кредитування молоді, забезпечення житлом учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, працівників бюджетної сфери (зокрема, педагогів, медиків тощо).

2019 року розвивалася співпраця Держмолодьжитла з міжнародними інституціями. Основні з них – Проект Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень»; Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні; Програма розвитку ООН; Європейська економічна комісія ООН; Норвезька Рада у справах біженців в Україні; Данська Рада у справах біженців; Естонський союз житлових кооперативів; Ініціатива «Житлове господарство у Східній Європі», Міжнародна організація з міграції та інші, які залишаються надійними партнерами Фонду.

Спільно проведено низку міжнародних заходів з метою вивчення кращого світового досвіду в житловій політиці, сприяння залученню інвестицій і донорських коштів у програми придбання українцями доступних, достойних і достатніх власних осель.

Серед планів установи на 2020 рік – участь у розробці концепції комплексної програми забезпечення громадян житлом в рамках робочої групи, створеної при Уряді на виконання Указу Президента України Володимира Зеленського від 8 листопада 2019 р. «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави». Голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний є секретарем цієї робочої групи.

Інші напрямки діяльності Фонду 2020 року:

- збереження динаміки зростання кількості сімей, забезпечених житлом;

- подальша діджиталізація Держмолодьжитла та спрощення процедур для громадян. Зокрема, Фонд планує розробити електронний кабінет клієнта, через яких з моменту подачі заявки до останнього платежу по кредиту людина зможе спілкуватися з Фондом онлайн;

- розвиток місцевих житлових програм, співпраця з органами місцевого самоврядування;

- розробка нових та модернізація існуючих механізмів забезпечення житлом різних категорій громадян;

- поглиблення співпраці з міжнародними партнерами з метою пошуку сталих рішень у вирішенні житлового питання.


З метою поліпшення своїх житлових умов жителі області мають можливість взяти участь на пільгових умовах не тільки в державних, але й у діючих місцевих житлових програмах, термін дії яких визначено до 2022 року.

Так для учасників цієї пільгової категорії громадян у межах програми «Доступне житло» безповоротна фінансова підтримка від держави передбачена у розмірі 50 % від нормативної вартості цього житла, а для інших категорій громадян – 30%.

Херсонське регіональне управління Держмолодьжитла спільно з будівельними компаніями також реалізує Програму отримання кредиту на будівництво (реконструкції) та придбання житла за рахунок власних коштів (коштів статутного капіталу) Держмолодьжитла під 15,5 % річних на термін погашення кредиту до 20 років.

Одна із самих доступних та популярних житлових програм серед молоді - це Державна программа забезпечення молоді житлом. У межах обласної програми молодіжного житлового кредитування (для молоді віком від 18 до 35 років включно) передбачено надання пільгових кредитів на будівництво житла терміном погашення до 30 років на умовах: 3% річних у разі відсутності дітей, 0% у разі наявності однієї дитини, зменшення суми зобов'язань за кредитом на 25% та 50 % відповідно у разі наявності двох або трьох чи більше дітей в родині. Також для учасників АТО/ООС передбачено ще додаткова пільга у розмірі 25 % на погашення залишку зобов'язань за кредитом.

Для отримання більш детальної інформації про умови участі у діючих житлових програмах рекомендуємо особисто завітати до Херсонського регіонального управління Держмолодьжитла (місцезнаходження: пр.200-річчя Херсона, буд.38, корп. 6, м. Херсон, 73000, тел.(0552) 43-04-45) або ознайомитись на сайті регіонального управління Держмолодьжитла у розділі «Житлові програми». Також запрошуємо оперативно подавати свої заяви та документи онлайн на сайті.

2020 рік є вирішальним для України у забезпеченні молодих родин власним житлом!


Андрій ЯЦЕНКО


© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів