У Херсоні оптимізують комунальне майно чи знищують міські бібліотеки?

Херсон депутати бібліотека
Депутати Херсонської міської ради говорять, що це оптимізація, бібліотекари – знищення і звільнення 70 працівників…

Бібліотекарка філії №6 Ангеліна Вєтрова показує грамоту, яку вони отримали 2019-го року як найкраща бібліотека. 2020-го року їх мають закрити. Чому так, жінка не розуміє: "Фонд бібліотеки - 21 тисяча книг. Хочуть перевести до міської бібліотеки імені Лесі Українки. Але по фонду - там же точно такі ж книги є! Розумієте? Цей фонд просто знищать, тому що в бібліотеках не тримають дублетні книги. Такі книги списуються!"

18 тисяч томів - у дитячій бібліотеці-філії №22. Ця бібліотека теж у списку на реорганізацію. Комісія пропонує її перевести до школи, яка поруч. На вибір дві - або №30, або №28. А управління культури пропонує – до центральної дитячої бібліотеки, яка за декілька кварталів, розказує завідувачка Марія Кучеренко: "Після закриття бібліотеки ми не знаємо, куди буде переданий наш фонд. Я думаю, що стратегії щодо цього ні у кого ще немає. Нам це все порекомендували, а як все це буде, не знають ні вони, ні ми".

У списку оптимізації бібліотечної мережі сім філій – одна юнацька, три дитячі та стільки ж дорослі. Відбувається це через те, що у цьогорічному міському бюджеті з управління культури Херсонської міськради зняли чотири мільйони гривень, розказує депутат міської ради Артем Кияновський.

За ініціативи херсонського міського голови, продовжує депутат, була створена комісія, яка перевіряла діяльність бібліотек: "Зрозуміло, бібліотекарі захищають робочі місця свої. Це зрозуміло – отримуєш гроші, в теплі посидів і тебе ніхто не чіпає. За це можна боротися.

Але питання в іншому - коли ми сьогодні утримуємо бібліотеки не за рахунок Міністерства культури, а це власні кошти бюджету, виникає питання: реанімація, дитяча тублікарня чи добре життя для бібліотекарів? Все це обходиться у 100 мільйонів [гривень, - ред.]. Щось доведеться оптимізувати. Жодна бібліотека закрита не буде. Жодне приміщення продане не буде!", - запевняє Артем Кияновський.

Список на оптимізацію бібліотечної мережі, запропонований комісією і управлінням культури, є. Про це говорить заступниця директорки Централізованої бібліотечної системи Наталя Ткаченко. Але зі шкільними бібліотекарями і директорами комісія це питання не обговорювала: "Яка школа візьме, де вони знайдуть таке приміщення для зберігання фонду? У дитячих і дорослих бібліотеках життя кипить у вихідні дні. Хай хтось із депутатів зайшов би у суботу чи неділю до бібліотеки. У школу в суботу і неділю хто буде ходити? Забрали чотири мільйони [гривень, - ред.] і на ці чотири мільйони мають скоротити 73 людини".


За матеріалами Суспільне UA

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів