Амбітні плани курортної громади на Херсонщині

Скадовськ курорт Яновський
У Скадовську готуються до другого етапу реконструкції міських очисних споруд. Вони скидають стічні води до затоки Джарилгач, і через їх недостатнє знезараження свого часу було вдосталь скандалів. Але минулого року держава спільно з мерією таки «нашкребли» 7,8 мільйона гривень, на які вдалося в основному відновити цикл очищення скидів, відремонтувавши аеротенки й три «мулосмоки». Нинішнього року хочуть замінити обладнання ще одного такого насосу, й встановити систему автоматичної фільтрації стоків від механічних домішок, які відправлятимуться не в Джарилгач, а на фільтраційні поля.

Виконувач обов’язків міського голови Олег Сокольчук каже, що для цього вже готують проектно-технічну документацію. А далі питання лише в тому, чи вдасться спільно зібрати необхідну суму – 15 мільйонів гривень з державної та 1,6 мільйона гривень з муніципальної скарбнички. Якщо ж усе вийде, то за технічний стан очисних впродовж найближчих двох десятиліть турбуватися не доведеться.

Втім, до нового сезону літніх відпусток у громади дитячого курорту національного значення й «планів громаддя». Тут збираються продовжувати розпочату ще минулого року реконструкцію Центральної площі, й одразу взятися до благоустрою Алеї закоханих, що веде прямісінько до морського пляжу. На затишній алеї мають з’явитися бювет із питною водою, малі скульптури, зо три десятки декоративних вуличних ліхтарів, і півтора десятка лавочок (кожна – не схожа на сусідні), де закоханим, та й не тільки їм, буде зручно відпочивати.

Облаштування Алеї закоханий та реконструкція Центральної площі обійдеться місту ще у 2,6 мільйона гривень. Почати роботи хочуть у березні, а завершити їх – до травня. Звичайно, якщо тендери не зірвуться, й підрядники та постачальники будівельних матеріалів не підведуть.

Втім, не забули на курорті й про комунальний пляж. На його підготовку до прийому натовпів відпочивальників піде ще півмільйона гривень. З них триста тисяч – на завезення чистого піску, і 190 тисяч на прибирання та вивезення того непотребу й водоростей, що їх море викинуло під час осінніх та зимових штормів, приведення до ладу роздягалень, навісів, майданчиків для занять спортом.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів