У Херсонському держуніверситеті наукові питання в пріоритеті

У Херсонському держуніверситеті наукові питання в пріоритеті


Одне з питань, винесених на порядок денний січневої вченої ради ХДУ – «Про підсумки наукової і науково-технічної діяльності Херсонського державного університету за 2019 рік».

Сергій Омельчук наголосив, що в основі ефективної реалізації наукових показників вишу архіважливими чинниками на сьогодні є, по-перше, науковий кадровий потенціал, по-друге, отриманий науковий результат, по-третє, комерціалізація наукового результату, по-четверте, інтегрованість наукової діяльності університету у світовий науково-освітній простір, по-п'яте, публікаційна активність.

Зокрема, Сергій Омельчук зазначив, що у 2019 році порівняно з 2018 роком збільшено обсяг коштів на 37%, що надійшли до спецфонду університету за виконання науково-дослідних робіт за господарськими договорами. Зросла й кількість НДР, що виконувалися за рахунок коштів замовників, – з восьми до тринадцяти.

Простежується позитивна динаміка вступу до аспірантури у 2019 році – порівняно з 2018 роком становить 38%. Якщо у 2018 році на контрактну форму не вступило жодного аспіранта, то у 2019-му – вступило 10 аспірантів.

Минулого року науковці університету захистили 18 дисертацій, з яких 4 – на здобуття наукового ступеня доктора наук і 14 – кандидата наук. Крім того, проректор зауважив, що саме 2019 рік став досить знаковим у визнанні наукового доробку учених ХДУ – протягом року вісім докторів наук отримали атестати професора і п'ять кандидатів наук – атестати доцента.

Підвищенню рівня наукової роботи сприяло й те, що університет увійшов до мережі Стартап-шкіл України Sikorsky Challenge.

Ще один позитивний момент 2019 року – 9 наукових фахових видань університету пройшли процедуру перереєстрації періодичного друкованого видання в Міністерстві юстиції України й отримали нові свідоцтва. Редакційні колегії 9 збірників наукових збірників подали документи до МОН України для атестації їх на категорію «Б». До того ж, починаючи з 2019 року, усім статтям, опублікованим у наукових фахових виданнях університету, присвоюється індекс DOI.

Сергій Омельчук докладно зупинився на публікаційній активності викладачів університету. Насамперед помітне зростання показників оприлюднення наукових результатів в англійськомовних виданнях, індексованих НБД Scopus і Web of Science, що свідчить про інтеграцію університетської науки у світовий науково-освітній простір. Підвищився й h-індекс університету за показниками НБД Scopus на 2 позиції порівняно з 2018 роком (наприкінці 2019 року h-індекс університету становить 11).

Невід'ємною складовою наукової роботи університету є Наукова бібліотека. Саме тут минулого року було відкрито конференц-залу та коворкінг-центр, у яких проведено понад 100 конференцій, семінарів, презентацій тощо.

Тож ураховуючи умови сьогодення, коли фінансування закладів вищої освіти залежить не лише від кількості студентів, а й від якісних показників, зокрема показників наукової діяльності університету й міжнародного визнання за результатами світових рейтингів, важливою є роль кожного викладача Херсонського державного університету – його активності в науковій і науково-дослідницькій роботі, здатності комерціалізувати науковий результат, участі в міжнародних та національних наукових проєктах.

 

Прес-центр ХДУ

 

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів