Чи вбережеться Херсонщина від китайського коронавірусу?

Чи вбережеться Херсонщина від китайського коронавірусу?
Захворюваність на ГРВІ до стану епідемії на Херсонщині поки не дотягує. Та й грип на території краю досі не виявили.Тим не менш, медичні стаціонари поступово заповнюються дітьми й дорослими із серйозними ускладненнями після «звичайного нежитю». Так, до обласної інфекційної лікарні шпиталізували чотирьох першокурсників херсонського факультету Одеського університету внутрішніх справ із класичним набором симптомів – сильний кашель, температура, біль у горлі. Аби попередити масове поширення недуги, ще здорових курсантів терміново відправили на кілька днів у позапланову відпустку, каже проректор ОДУВС – декан факультету Олексій Соловей.

Зростає захворюваність і в інших навчальних закладів. Тривожних настроїв людям додають чутки про те, що кордони України вже перетнув смертельно небезпечний коронавірус, від якого в Китаї померли понад вісімдесят осіб. Однак медики радять менше панікувати, а більше вживати елементарних заходів безпеки. «Ці заходи ті самі, що й на випадок поширення грипу та ГРВІ, – пояснює головний позаштатний експерт з інфекційних захворювань Департаменту охорони здоров'я Херсонщини Сергій Панкратов. – Дотримуйтеся правил особистої гігієни, уникайте місць великого скупчення людей, вдягайте медичні маски, міняючи їх раз на дві-три години. Нічого занадто складного».

Сергій Панкратов запевнив, що в лікарнях краю достатньо резервних ліжко-місць, є запас противірусних препаратів, та й у аптеках їх вистачає. Наскільки вони будуть ефективними у випадку, якщо «китайська хвороба» досягне Херсонщини – час покаже.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Новий день

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів