У Херсонському держуніверситеті обговорили нову модель фінансування вишу

У Херсонському держуніверситеті обговорили нову модель фінансування вишу
Сьогодні, 27 січня у Херсонському державному університеті відбулося розширене засідання Вченої ради.

На заході зібралися представники адміністративної ланки, члени Вченої ради, завідувачі кафедр та керівники структурних підрозділів університету.

Першим на порядок денний винесли питання «Про запровадження формули фінансування Міністерством освіти і науки України освітньої діяльності Херсонського державного університету на 2020 рік».

Перед присутніми виступив ректор ХДУ Олександр Співаковський. Він детально зупинився на питаннях фінансування вишу та алгоритмах їх вирішення.

Окремо розповів про переукладання робочих контрактів, яке стосуватиметься кожного: «Це торкнеться всіх – від ректора до викладача. Тож на нас чекає велика система змін», – прокоментував очільник вишу та запевнив, що ці питання вирішуватимуться спільно.

Олександр Володимирович зазначив, що найближчим часом буде створено комісію на чолі із проректором з наукової роботи Сергієм Омельчуком, яка буде розробляти систему рейтингування. Першими у рейтингу будуть ті, хто становить додану вартість для університету. Якщо кожний викладач та кафедра будуть вносити свою додану вартість в університет – відповідно ця формула буде повертати кошти для навчального закладу.

Всі заклади вищої освіти у 2020 році отримали диференційоване фінансування за результатами трьох останніх років. Згідно позиції Міністерства, якщо заклади виробляють науковий продукт, але не здатні його комерціалізувати, тобто отримати за це кошти, то цей продукт є неефективним та нецікавим для бізнесу й економіки України.

Тож після заслуханої доповіді Олександра Співаковського члени Вченої ради одностайно прийняли проєкт рішення, згідно якого буде розроблено план заходів щодо імплементації формули фінансування Міністерством освіти і науки України освітньої діяльності університету та структурних підрозділів (факультетів, кафедр).

Застосувати відповідну формулу розподілу видатків на результати діяльності структурних підрозділів університету (факультетів, кафедр), ураховуючи коефіцієнти: показник наукової та міжнародної діяльності структурного підрозділу; показник працевлаштування випускників структурного підрозділу; індекс спеціальності; індекс рівня вищої освіти та індекс форми здобуття освіти.

Також будуть розроблені нові проєкти контрактів науково-педагогічних працівників згідно зі змінами, що відбулися на законодавчому та нормативному рівнях.

Надалі члени Вченої ради перейшли до розгляду подальших питань порядку денного. Про підсумки наукової і науково-технічної діяльності Херсонського державного університету за 2019 рік доповів проректор з наукової роботи Сергій Омельчук. Члени Вченої ради заслухали та обговорили інформацію проректора, який у своїй доповіді висвітлив узагальнені підсумки.

Також присутні заслухали фінансовий звіт за 2019 рік та фінансовий план розвитку ХДУ, проаналізували ефективність використання проінвестованих у 2018-2019 рр. об'єктів ХДУ, затвердили ряд змін та положень.

Прес-центр ХДУ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів