Олександр Співаковський: Знаючи історію, можна змінювати майбутнє на краще

Олександр Співаковський: Знаючи історію, можна змінювати майбутнє на краще
Ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський написав на своїй сторінці у Facebook про трагедію Голокосту:

– Голокост дав людству важливий урок: урок того, що існують права людини. Бо якщо хтось може зруйнувати державу, людству потрібні поняття, які дадуть можливість врятувати від знищення особу, яка втратила свою державу». Ці слова належать американському історику Тімоті Снайдеру.

Саме 27 січня 1945 року радянська армія визволила перший і найбільший гітлерівський концтабір Аушвіц (польська назва – Освенцім). Тільки тут, в 70 км від Кракова, за роки війни – з 41-го по 45-й – було вбито більше 1,4 млн осіб, з яких 1,1 млн були євреями. Саме цей табір вважається головним символом Голокосту.

Цього дня світова спільнота не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до насилля стосовно окремої групи людей.
Знаючи історію, можна змінювати майбутнє на краще.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів