Бойлер: основні критерії вибору

Бойлер: основні критерії вибору
Наявність гарячої води — актуальне питання у будь-яку пору року, тому водонагрівач встановлено практично у кожній українській квартирі. Найпопулярнішим типом такої техніки можна назвати накопичувальні бойлери, які можуть забезпечити теплою водою всю родину. Часто проблемою стає вибір прилада, його потужності та об'єму. Щоб ви змогли купити бойлер, який відповідатиме вашим вимогам, розглянемо деякі критерії вибору.

Критерії вибору бойлера


Перед тим, як замовити чи придбати накопичувальний бойлер, звертайте увагу на такі параметри:

- обсяг баку;
- потужність та час нагріву;
- тип ТЕНу;
- форма та монтаж агрегата.

Цих параметрів буде достатньо, щоб обрати якісний прилад, який буде відрізнятися довговічністю та надійністю в роботі.

Місткість баку

Все дуже легко: чим менше людей живуть у приміщенні, тим менший бак вам потрібен. Бойлер на 100 літрів скоріш за все буде завеликим для сім'ї з трьох людей, а 40-літровий резервуар не зможе забезпечити дуже велику родину потрібною кількістю гарячої води.

В середньому бойлера на 40-65 літрів буде достатньо для сім'ї з 3 осіб, 70-90 літрів вистачить для 4 людей, тоді як 100-літровий бак і більше призначений для постійного користування родиною з 5-6 людей.

Потужність та час нагріву

Ці параметри нівелюють переваги об'ємних баків. Так, чим більше резервуар, тим більше його потужність, але час нагріву води все одно буде збільшуватися. Наприклад, якщо бойлер на 50 літрів в середньому споживає 1,6 кВт, то він нагрівається за 2 години (при умові використання стандартних розеток та електропроводки). Водночас 100-літровий бойлер з потужністю у 2,1 кВт прогріє воду за 4 години.

Тому не женіться без потреби за величезними водонагрівачами, краще придбати середній, який буде нагрівати воду набагато швидше.

Тип ТЕНу

Виділяють два основних типи ТЕНів:

- сухий;
- мокрий.

Своєю конструкцією вони нагадують кип'ятильник, але відрізняються за способом використання. Мокрий ТЕН занурюють у воду, тому з часом на ньому утворюється накип, що призводить до виходу з ладу нагрівального елементу. Деталь сухого типу захищена спеціальною колбою, яка не дає накипу прилипати до ТЕНу та пришвидшує процес нагрівання води.

Форма та монтаж агрегата

Зверніть увагу, що бойлери можуть бути не тільки у вигляді діжки. Виробляють також і прямокутні апарати. Вибір форми залежить від ваших уподобань та інтер'єрних особливостей.

Встановлення водонагрівача може бути настінне чи підлогове. Чим більше бак, тім важче він буде (особливо в заповненому стані), тому останнім часом місткі апарати частіше встановлюють з додатковою підтримкою у вигляді полиці чи стелажа.

З цими порадами вибір бойлера стане набагато простішим.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів