У Херсоні презентували роман про українську княгиню

У Херсоні презентували роман про українську княгиню
У Херсонській обласній бібліотеці імені Олеся Гончара 14-го січня відбулась презентація книги української письменниці Ганни Гороженко "Воля Ізабелли", яка присвячена княгині Речі Посполитої Ізабеллі Любомирській.

Книга оповідає про життя впливової українки ХVIII століття, - говорить письменниця Ганна Гороженко: "Ця жінка була надзвичайно популярною в Європі. Мені надзвичайно приємно про неї розповідати, тому що дуже мало про неї згадок в українських медіа. В той час, як поляки її собі "привласнили", називають її "Блакитною маркізою", вважають, що вона була саме полькою.

А насправді вона була з родини Чорторийських, а це - волинський князівський рід. Ця жінка – вона не тільки красива і заможна (хоча вона надзвичайно заможною була дійсно), але вона була ще розумною, знаною інтриганткою в Європі, вона спілкувалася з монархами на рівні, з королевою Франції Марією Ліщинські".

Авторка розповіла, що метою написання її книги є усунення "білих плям" в історії України...

За матеріалами Суспільне UA

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів