Більше половини супермаркетів та продуктових магазинів у Херсоні недоступні для людей з інвалідністю

Більше половини супермаркетів та продуктових магазинів у Херсоні недоступні для людей з інвалідністю
Херсон — одне з недоступних для маломобільних людей місто. Доступно.UA за результатами перевірок публікує цікаву інформацію щодо херсонської доступності.

Як потрапити до супермаркета

Виявляється, більше, ніж половина продуктових магазинів та супермаркетів недоступні для людей з інвалідністю та інших маломобільних осіб.

Графіка Доступно.UAГрафіка Доступно.UA

Але така статистика для Херсона — це ще позитив, адже в місті навіть аптеки, які за законом не можуть бути недоступними, часто саме такими і є. Втім, пише ідейний натхненник проєкту перевірки міст Дмитро Щебетюк, ситуація стає кращою і це відчувається в багатьох містах: попри численні недотримання будівельних норм, потроху доступності стає більше.

Перше місце в рейтингу доступності посіла Вінниця. Наразі до рейтингу потрапили шість українських міст: Івано-Франківськ, Вінниця, Тернопіль, Херсон, Кам'янець-Подільський та Миколаїв. Рейтинг складений активістами ініціативи «Доступно.UA» на основі практичних перевірок доступності, зручності та безбар'єрності міста. Зокрема перевіряли муніципальні установи, громадський транспорт, аптеки, торговельні центри, банки, кав'ярні тощо. Також звертали увагу на тротуари, пішохідні переходи, велодоріжки, пандуси та з'їзди у дворах.

Кавун-City

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів