У новому році маленькі міста Херсонщини можуть втратити статус

У новому році маленькі міста Херсонщини можуть втратити статус
Втратити статус міста на Херсонщині ризикують Скадовськ, Гола Пристань, Берислав, Генічеськ і Таврійськ у разі ухвалення Верховною Радою законопроекту«Про засади адміністративно-територіального устрою України».

Напередодні нового року, 27 грудня 2019 р. цей документ погодив і затвердив Кабінет Міністрів. Законопроект вводить поняття адміністративно-територіального устрою України, встановлює засади, на яких він будуватиметься та врегульовує питання щодо Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів.

Цим законопроектом передбачається, що статус міста невдовзі можуть мати населені пункти з населенням більше 20 тисяч осіб, а для селища потрібно не менше 5 тисяч. Натомість станом на 1 січня 2019 року в Генічеську проживало 19501 особа, а в найменшому місті Херсонщини – Таврійську — лише біля 11 тисяч жителів. Не дотягують до запропонованих стандартів міста також Скадовськ, Гола Пристань і Берислав.

Крім того, пропонується, що в майбутніх районах — повітах має проживати не менше 150 тисяч осіб. Виключення робиться тільки для гірської місцевості та на територіях із щільністю населення менше середньої щільності населення по області.

У такому випадку в районі може проживати не менше 100 тисяч осіб. Тобто, по завершенню реформи адміністративно-територіального устрою на Херсонщині повинно залишитись кілька районів — повітів. Два міста можуть залишити спеціальний статус – Київ та Севастополь.

Нагадаємо, що одним із основних завдань уряду є створення трирівневої системи адміністративно-територіального устрою: громада; район (повіт); область (регіон).

Указом Президента України Кабміну було доручено до 1 січня 2020 року забезпечити розроблення та внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроекту про засади адміністративно-територіального устрою України.

Олег БАТУРІН
Новий день

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів