Виставка до ювілею херсонської художниці

Херсонська художниця – представниця наївного мистецтва Олена Рибальченко відзначила 91-ий День народження відкриттям виставки у бібліотеці імені Лесі Українки.

У доробку Олени Рибальченко понад 1000 картин. Вони знаходяться у шести музеях України та приватних колекціях. На цю виставку привезли 21-ну роботу, - говорить бібліотекарка Тетяна Машенкова: "Наша бібліотека з радістю відгукнулася зробити саме в день народження відкриття її виставки. Ми бачимо, багато людей захоплюються саме наївним мистецтвом. І тому ми дуже горді, що маємо можливість у день народження привітати майстриню і познайомити гостей міста, наших відвідувачів з її прекрасними картинами".

Вітали Олену Рибальченко представники творчої спільноти Херсона, громадських організацій, колеги - художники. Найприємніший подарунок, - говорить жінка, - пензлі, фарби та полотно для живопису, передані поціновувачами її мистецтва з різних міст України. Оскільки матеріали для малювання картин дорогі, Олена Рибальченко малює на дощечках та інших предметах, які вдається знайти.

Під час презентації виставки художниця зачитала вірші із власної збірки, видала її вона за кошти стипендії, отриманої від управління культури, а примірники подарувала районним бібліотекам.

Серед її робіт є такі, які вона ніколи не продає, а тільки дарує – це картини на біблейську тематику, - розповідає авторка виставки. На картині можна побачити Каїна та Авеля у гуцульському вбранні. Одну таку роботу Олена Рибальченко подарувала бібліотеці Лесі Українки. Сюжетами картин, за словами художниці, часто стають українські народні пісні.

Роботи Олени Рибальченко демонструватимуться у бібліотеці протягом двох тижнів.

За матеріалами Суспільне UA

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон