По громаді на Херсонщині б’ють «гучними справами»

"Гучні справи" про зловживання в місцевих громадах Херсонщини дуже часто закінчуються пшиком. Ще півроку тому, приміром, за участю прокуратури у Каланчацькій ОТГз великим розголосом та за участю прокуратури правоохоронці вилучали документи стосовно можливих зловживань під час організації дорожнього ремонту.

Мовляв, підряд більше ніж на півмільйона гривень отримали комунальне та приватне підприємство, а в них ні техніки, ні ресурсів для виконання необхідного «фронту робіт». Та календарний рік підійшов до завершення, а де ж судові процеси над винними, де не менш гучні вироки? А нема їх!

— Звинувачення стосовно того, що наші підрядники нібито не спроможні виконувати ремонт доріг у громаді – «притягнуті за вуха». Нинішнього року завдяки їм залатали ями на 1300 квадратних метрах автотрас. Причому бюджету це обійшлося навіть дешевше: ціна ремонту одного квадратного метра покриття на Херсонщині зараз сягає 750 гривень. А у нас він коштує 500-550 гривень, — обурюється голова Каланчацької ОТГ Володимир Зінчук. – Доля кримінального провадження, про яке «трубили» у засобах масової інформації, нам досьогодні невідома. Тим не менш, вилучені бухгалтерські та інші документи до селищної ради й зараз не повернули.

Та епопея з вилученнями документів у органі місцевого самоврядування триває, і кінця-краю їй не дочекатися. Цього разу Каланчацький районний суд Херсонщини виніс ухвалу «про тимчасовий доступ до речей та документів за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 210 КК України».

За версією поліції та прокуратури, цього разу йдеться про порушення вимог бюджетного законодавства під час закупівлі робіт з реконструкції очисних споруд вартістю понад п'ять мільйонів гривень – не за тією статтею витрат, бачте, їх профінансували. Отже, слідство захотіло отримати не тільки проектно-кошторисну документацію, а навіть протоколи переговорів між тендерним комітетом і підприємством-підрядником, та «інші документи, що стосуються процедур закупівлі робіт по проекту» (цитата з судової ухвали). Кажучи простіше, дайте все! І дають: районний суд з клопотанням слідства погодився,і чергове вилучення документів санкціонував. А коли повернуть? Та хто ж його знає!

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Новий день

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон