У Херсоні створять центр реабілітації для бездомних

Кожного року, як тільки настають холоди, у ЗМІ починають з'являтися повідомлення про потерпілих й померлих від переохолодження.

Буквально місяць назад, коли у місті різко знизилась температура, поліція повідомила трагічну новину: у Херсоні загинув безхатько, який хотів зігрітися на теплотрасі. Цю категорію людей міська влада «бачить» лише раз на рік в період сильних морозів. Тоді голова Херсонської міської ради підписує розпорядження про створення мобільних пунктів обігріву. Цього року у Херсоні їх буде два: на Вулиці Вишнева, 12 й на проспекті Святих Кирила та Мефодія, 16-а. Проте, коли морози спадають, про цих людей знову забувають й вони вимушені тинятися вулицями Херсона.

«На сьогодні у Херсоні налічується 2585 безхатченків. Лише за перший квартал 2019-го року було зареєстровано ще 105 осіб. За останні три роки 60 безхатченків померли від раптової смерті, 18 з них – від переохолодження на вулицях міста», - зазначає херсонський активіст Костянтин Капошилін.

Проблема полягає у тому, що у Херсоні немає повноцінного притулку для безхатьків, де вони могли б переночувати, поїсти, отримати медичну й психологічну допомогу. Зовсім нещодавно Херсонська облрада зробила перший крок для створення у місті реабілітаційного центру для безпритульних осіб. Волонтерам, які займаються цим питанням, надали в безоплатне користування приміщення на проспекті Сенявіна, 25, де й планується знаходження Херсонського обласного центру реабілітації безхатьків та осіб з місць позбавлення волі «Надія».

«Нам дали приміщення, але воно знаходиться у поганому стані: там тече дах, немає світла, водопостачання, опалення й там потрібно прочистити каналізацію. Стосовно фінансування, обласна рада пообіцяла дати його з наступного року, якщо ми проведемо експертизу цієї будівлі. Це все бюрократія, а морози починаються вже за тиждень. Ми хочемо рятувати людей від смерті на вулиці вже зараз», - говорить ініціаторка створення реабілітаційного центру для безхатченків Римма Бараненко.

На повне відновлення приміщень, де власне знаходиться реабілітаційний центр, потрібно близько 100 тис. грн. Наразі волонтери коштом благодійників планують привести до ладу хоча б одну кімнату, аби почати приймати перших безхатьків. У реабілітаційному центрі їм будуть надаватися медичні послуги, юридичні (відновлення втрачених документів), психологічна підтримка та профорієнтація, аби вони в подальшому могли працевлаштуватися.

Планується, що центр з реабілітації безхатьків буде функціонувати цілий рік. Що стосується працівників центру, то наразі там будуть працювати на безоплатній основі волонтери. На платній основі буде працювати тільки охоронці.

«Ми зверталися до обласного управління соціального захисту й нам пообіцяли, що з наступного року вони мають виділити кошти з бюджету на харчування й предмети першої необхідності. В подальшому ми плануємо подаватися на програми, що фінансуються з державного бюджету. До того ж буває, що на такі організації донори дають кошти. Це волонтерський задум, який на перших парах буде працювати коштом благодійників. Надалі ми сподіваємося, що підтягнуться спонсори й меценати», - зазначає Бараненко.

Антон КОСТЮК
Гривна

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон