На Херсонщині засновано новий сирний бренд

Переселенка з Донеччини Тетяна Страмнова, яка проживає в Музиківці, що у Білозерському районі на Херсонщині, заснувала власний сирний бренд- виграла грант на спеціальне обладнання, виготовляє сири та облаштовує родинну ферму.

Жінка переїхала на Херсонщину 2014-го року, рятуючись від війни на cході Україні. Музиківка стала новим домом для всіх, - говорить жінка, - тут дружні люди, і є ще переселенці. Тетяна захопилася виготовленням сирів.

Спочатку, розказує, продавала сусідам, а сьогодні її сири замовляють у різні міста України. На стінах кухні - сертифікати та нагороди: "Кози, кажуть, як таргани, завести легко, а вивести – проблематично. Якось пішло-пішло. Я їх люблю. А молоко куди дівати? Почала робити бринзу, спочатку для себе. Коли ми наїлися, почала пропонувати людям.

Сподобалося і люди почали питати: "А не зможеш сир робити?". Я спочатку сумнівалася, а тоді познайомилася з жіночкою, а вона робила сир. І якось ми зачепилися, і вона трохи мені підказала, і я з легких сирів на більш складні перейшла. І мене це так захопило, що я не можу зупинитися".

Тетяна розповідає, що заснувала власний сирний бренд та назвала його на честь головної кози Алматеї. Всього їх на родинній фермі чотирнадцять. Для того, щоб годувати кіз, жінка засіває поле поруч з будинком. Також вона написала грант, це дозволило придбати спеціальний доїльний апарат, який, за словами жінки, реально економить її час.

Тетяна Страмнова говорить, що буде писати новий грант за цієї програмою, щоб перетворити своє господарство на сучасну родинну ферму.

За матеріалами Суспільне UA

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон