Допомогти нужденним херсонські депутати відмовилися

Муніципальна влада Херсона зекономила на багатодітних родинах, пенсіонерах та ветеранах.

Цим соціально вразливим категорія населення ще з 2017 року коштом міського бюджету поступово встановлювали прибори обліку води, згідно затвердженої програми. Та грошей на всіх і одразу не вистачало, тож ще близько п'яти тисяч родин, які мешкають у квартирах багатоповерхівок обласного центру, лічильників досі не мають.

Тому комунальне підприємство «Виробниче управління водоканалізаційного господарства Херсона» (КП ВУВКГ) запропонувало продовжити програму на два роки, виділивши на лічильники для бідних ще 3,2 мільйони гривень. Міський голова Володимир Миколаєнко погодився розглянути питання на сесії. Але в кінцевому підсумку депутатських голосів для прийняття програми не вистачило. А тепер – про наслідки «провального» голосування.

Прості херсонці давно переконалися на власному досвіді, що лічильник мати вигідно. За його відсутності, власники квартир платять за воду згідно норми – по 6,8 кубометри води з людини на місяць. Тоді як фактично вони споживають значно менше – 3,6 кубометри. Відповідно, вода за лічильником дешевша. Але це ще не все. Адже з наступного року кондомініуми зобов'язали встановити ще й домові прилади обліку води. І різницю між показами на квартирних лічильниках та домовим будуть відшкодовувати самі ті родини, у кого в помешканнях лічильників немає. Тобто, приплюсувати до рахунку доведеться не тільки ту воду, яку вони використали для побутових потреб, а й втрати від різноманітних аварій, протічок, тощо. А не захочеш переплачувати – чекай бригаду на відключення води та каналізації.

Стан мереж у житлових багатоповерхівках обласного центру здебільшого жахливий, протічок вистачає, тож у підсумку послуга без обліку вийде занадто дорогою. Для уникнення переплат прилад обліку треба буде ставити терміново, причому «за свої кревні». А це – по 500-550 гривень за кожен вузол обліку, включно із роботою та допоміжними матеріалами (на квартиру ж часом необхідно два таких вузли – окремо на кухню і туалет із ванною). І де такі гроші взяти соціально вразливим родинам, яким пенсій та допомоги від держави найчастіше тільки на життя вистачає?

— Міськводоканал не має жодного стосунку до грошей, що їх раніше виділяли на лічильники для малозабезпечених. Програмою опікувалося управління соціального захисту, і воно ж визначало підрядників, — наголошує директор КП ВУВКГ Михайло Чемерис.Але ми розуміємо, яке значення мають лічильники для незаможних родин, у збільшенні числа боржників не зацікавлені. Тому будемо наполягати, аби міськрада ще повернулася до цього питання.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Новий день

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон