Які рішення приймали на сесії Херсонської обласної ради

Сьогодні, 20 грудня відбулось пленарне засідання ХХХІ сесії Херсонської обласної ради VII скликання. До участі в роботі сесії зареєструвались 51 депутат, а порядку денному 53 питання з більшості яких були прийняті важливі рішення:

Найважливішим ріренням Херсонська обласна рада більшістю голосів ухвалила бюджет області на 2020 рік. За це рішення сьогодні, 20 грудня, проголосували 46 депутатів з 52 присутніх.

Таким чином, обласна рада визначила на 2020 рік:

- доходи обласного бюджету у сумі 2 489 855 205 грн.;
- видатки обласного бюджету у сумі 2 482 045 923 грн.;
- повернення кредитів до спеціального фонду обласного бюджету – 6448380 грн.;
- надання кредитів з обласного бюджету у сумі 14257662 грн.;
- профіцит за загальним фондом обласного бюджету у сумі 79250567 грн.;
- дефіцит за спеціальним фондом обласного бюджету у сумі 79250567 грн.;
- оборотний касовий залишок бюджетних коштів обласного бюджету у розмірі 2000000 грн.;
- резервний фонд обласного бюджету у розмірі 6134152 грн.

Серед головних напрямків фінансування у 2020 році:

- освіта – 283,7 млн. грн.;
- охорона здоров'я – 204,8 млн. грн.;
- соціальний захист населення – 176,0 млн. грн.

Далі Херсонська обласна рада затвердила ряд обласних програм, які визначатимуть розвиток регіону в найближчі роки. Відповідні рішення були ухвалені під час сьогоднішнього пленарного засідання сесії облради.

Так, депутати погодили обласну програму соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю, підтримки сім'ї, утвердження гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на 2020-2024 роки. Вказана програма направлена на поліпшення соціально-побутових умов ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, надання фінансової підтримки громадським об'єднанням, матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення; дотримання прав на освіту та трудову діяльність осіб з інвалідністю, надання їм фінансової допомоги; підтримку багатодітних сімей та тих, які опинилися у складних життєвих обставинах тощо.

Також Херсонська обласна рада прийняла рішення «Про обласну цільову програму розвитку харчової та переробної галузі Херсонської області на 2020-2025 роки». Головною метою даної програми є створення сприятливих умов для розвитку діяльності місцевих товаровиробників, розширення ринків збуту, активізації інвестиційно-інноваційної діяльності, збільшення виробничих потужностей підприємств харчової та переробної галузі, активізація політики щодо зайнятості населення, забезпечення продовольчої безпеки регіону.

Крім того, депутати облради затвердили Стратегію розвитку Херсонської області на період 2021-2027 років. Місія Стратегії – збереження та розвиток унікального людського капіталу та природних ресурсів Херсонщини, як конкуретоздатної території Східної Європи, де люди щасливо живуть, успішно працюють та зручно подорожують.

Ще одним важливим документом, який було прийнято Херсонською облрадою, є обласна програма розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров'я Херсонської обласної ради на 2020-2021 роки. Мета програми полягає у досягненні максимально можливого рівня здоров'я жителів області, незалежно від їх віку, статі, соціального статусу, зміцнення і охорони здоров'я мешканців протягом усього їхнього життя.

До того ж, депутати підтримали програму «Безпечна Херсонщина на 2020-2023 роки». Документ передбачає побудову автоматизованої системи відеонагляду та відеоаналітики забезпечення належного контролю, превенції та розкриття різних випадків порушення закону.

Депутати Херсонської обласної ради затвердили Програму розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров'я Херсонської обласної ради на 2020-2021 роки. Ця програма розроблена для поліпшення якості надання та доступності медичної допомоги населенню, поліпшення матеріально-технічної бази медичних закладів та стимулювання та підтримки медичних працівників.

У рамках засідання ХХХІ сесії Херсонської обласної ради VII скликання депутати обласної ради підтримали реорганізацію близька десятка закладів охорони здоров'я шляхом приєднання чи ліквідації. Вольове рішення депутатський корпус прийняв зважаючи на реформування медичної галузі та пропозицій самих головних лікарів.

Враховуючи прийняття нової державної концепції щодо створення єдиного фтизіатричного простору, депутати обласної ради вирішили приєднати КНП «Новозбур'ївська обласна туберкульозна лікарня» ХОР, КНП «Новотроїцька протитуберкульозна лікарня» ХОР, КНП «Обласна дитяча туберкульозна лікарня» ХОР до КНП «Фтизіопульмонологічний медичний центр» Херсонської обласної ради. Об'єднання дозволить привести систему лікування хворих на туберкульоз у відповідність до міжнародних стандартів, згідно з якими акцентується увага на амбулаторному лікуванні.

З огляду на кращі світові практики, було прийнято рішення щодо приєднання КНП «Обласний наркологічний диспансер» ХОР до КНП «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради, а також КНП «Херсонський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» ХОР до КНП «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І. Горбачевського» Херсонської обласної ради.

Окрім цього, було вирішено подальшу долю медичних дитячих санаторіїв, власником яких є Херсонська обласна рада. Оскільки в області працює 5 дитячих санаторіїв, а перспективи укладання договору з НСЗУ вбачаються лише з санаторієм «Дніпро» (зі зміною статусу на дитячий реабілітаційний медичний центр) та санаторієм «Джерельце» в структурі КНП «Херсонська обласна дитяча лікарня», то депутатами були прийняті відповідні рішення.

Під ліквідацію потрапляють КНП «Новокаховський обласний дитячий кардіоревматологічний санаторій «Дружба», КНП «Новомаячківський дитячий психоневрологічний санаторій «Надія» та КНП «Новоолександрівський обласний дитячий гастроентерологічний санаторій», а їх функції планується передати КНП «Новокаховський дитячий протитуберкульозний санаторій «Джерельце» ХОР, який, в свою чергу, приєднують до КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня». Це дозволить надавати дітям повний спектр лікувальних та реабілітаційних послуг належної якості. КНП «Херсонський обласний дитячий пульмологічний санаторій «Дніпро» залишається функціонувати в притаманному йому вигляді.

Зважаючи на вищезазначені реорганізації, рішенням ХХХІ сесії обласної ради VII скликання затверджено процедуру призначення керівників закладів охорони здоров'я – об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області.

Херсонська обласна рада підтримала рішення «Про надання згоди на створення театральної студії для молоді як структурного підрозділу Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша». Під час сьогоднішнього пленарного засідання сесії вказаний проект підтримали 45 депутатів. Із клопотанням про створення відповідного підрозділу до Херсонської обласної ради звернувся Генеральний директор – художній керівник театру, Народний артист України Олександр Книга.

Головною метою діяльності новоствореної студії стане здійснення концертної та культурно-просвітницької діяльності шляхом підготовки та проведення мистецьких заходів, що пропагують кращі надбання сучасної та класичної української та світової культури. Напрямками діяльності студії передбачено проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей, безпосередня участь у заходах театру, проведення та участь у заходах, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва, тощо. Обов'язковими дисциплінами студії стануть майстерність актора, сценічне мовлення, сценічна пластика, основи режисури, хореографія та вокал.

З вкрай болючою проблемою на початку грудня звернулися до голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера представники громадськості. Обговорювали питання відсутності на території області та безпосередньо у Херсоні центра для реінтеграції бездомних громадян, де люди, які опинилися у скрутних життєвих умовах могли б отримати юридичну, психологічну допомогу та мати можливість у теплі переночувати та поїсти. Ситуація зазвичай загострюється з настанням зими. Щорічно від переохолодження на вулицях гинуть до двох десятків безпритульних. Крім того, десятки людей раптово помирають, тому що мають важкі хвороби, але не отримують медичної допомоги.

Під час зустрічі з представниками Обласного християнського благодійного фонду «Ісус» та ГО «Мрії Таврії» з'ясувалася, що основна проблема полягає у неможливості віднайти приміщення, яке б можна було силами небайдужих громадян та міжнародних організацій відремонтувати та обладнати під Центр для реінтеграції бездомних громадян.

За результатами зустрічі Владислав Мангер надав доручення керівнику комунальної установи з капітального будівництва разом з представниками громадськості підібрати приміщення, яке знаходиться в управлінні обласної ради, і яке може бути облаштовано під соціальний об'єкт. Під розміщення обласного закладу для бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, було обрано будівлю по проспекту Сенявіна, 25. Цей об'єкт потребує капітального ремонту, встановлення опалення та інших робіт, але представники благодійного фонду обрали саме його та звернулися до Херсонської обласної ради з проханням виділити приміщення на безоплатній основі.

Профільна комунальна комісія обласної ради підтримала винесення цього питання на розгляд сесії. Крім того, депутати виявили бажання надати допомогу фонду з облаштування приміщення. На сесії Херсонської обласної ради 20 грудня депутати надали дозвіл комунальній установі з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради на укладання договору позички з благодійним фондом «Ісус» на приміщення по проспекту Сенявіна, 25, терміном на 2 роки 11 місяців.

Всього два тижні пройшло від звернення громадськості на адресу голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера до прийняття позитивного рішення сесії щодо згоди на передачу приміщення. Таким чином, зроблено перший крок по створенню закладу для бездомних громадян – виділено приміщення.

Під час сьогоднішнього засідання сесії Херсонська обласна рада підтримала продовження строку дії договору оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області, з орендною платою у розмірі 1(одна) гривня на рік та договору безоплатного користування приміщенням.

Так, депутати надали дозвіл Херсонському обласному центру народної творчості на продовження договору оренди з обласною інспекцією по охороні пам'яток історії та культури на 2 роки з орендною платою 1 гривня на рік. Мова йде про приміщення площею 18,1 кв.м. за адресою: м. Херсон, просп. Ушакова, 16. Діючий договір оренди за 1 гривню на рік було підписано 1 січня 2018 року, він був розрахований на термін до 31 грудня 2019 року.

Також облрада затвердила продовження на 1 рік договору безоплатного користування приміщенням від 11 лютого 2019 року з Херсонською обласною організацією «Захист дітей війни». Даний комунальний об'єкт знаходиться за адресою: м. Херсон, просп. Ушакова, 27. Балансоутримувачем вказаного приміщення є комунальний заклад «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.

Крім того, Херсонська обласна рада надала дозвіл ФОП Стряпачук О.В. на оформлення договору суборенди нежитлового приміщення площею 109,7 кв.м. за адресою: м. Херсон, вул. Українська, 81, з ПП «Еліт фарма». Відзначимо, договір оренди між ФОП Стряпачук О.В. та комунальним закладом «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» було укладено 5 серпня 2009 року.

На засіданні сесії Херсонської обласної ради 20 грудня депутати надали згоду на передачу зі спільної власності територіальних громад Херсонської області у державну власність (до сфери Міністерства оброни України) комплексу будівель та споруд бази відпочинку «Білі крила», що знаходиться в урочищі Цукури Скадовського району.

Нагадаємо, До Херсонської обласної ради 22 квітня 2019 року надійшло звернення начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних сил України, генерала армії Віктора Муженко з проханням виділити на умовах оренди з можливістю подальшої передачі до сфери управління Міністерства оборони України майнового комплексу «Білі крила».

На сесії Херсонської обласної ради 25 квітня 2019 року було підтримано проєкт рішення «Про надання згоди на укладення договору оренди на комплекс будівель та споруд бази відпочинку «Білі крила», які розташовані за адресою: Херсонська область, Скадовський район, урочище Цукури». Йдеться про передачу в оренду Міністерству оборони України на 2 роки та 10 місяців з орендною платою 1 гривня на рік комплексу під розміщення підрозділу морської піхоти.

Ще 1 жовтня 2019 року на адресу Херсонської обласної ради надійшло звернення від Міністра оборони України Андрія Загороднюка з проханням розглянути можливість передачі зі спільної власності територіальних громад Херсонської області у державну власність із віднесенням до сфери управління Міністерства оборони вказаного об'єкту. Звернення Міністерства оборони було розглянуто на засіданнях усіх депутатських комісій обласної ради. Питання було рекомендовано до розгляду під час пленарного засідання сесії та підтримано депутатами.

Варто зазначити, під час сесії депутати також внесли зміни до декількох програм та рішень Херсонської обласної ради, які направлені на покращення добробуту мешканців Херсонщини зокрема та розвитку регіону взагалі.

За матеріалами Херсонської обласної ради

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон