Херсонці буквально задихаються від викидів автомобілів

Концентрація цих небезпечних "домішок" у повітрі постійно зростає навіть попри те, що кількість транзитного транспорту, який прямує на курорти, у міжсезоння значно скоротилася.

Фахівці лабораторії обласного Гідрометцентру повідомляють: на пожвавлених транспортних розв'язках міста лише протягом року рівень таких токсичних речовин, як діоксин азоту, фенол та формальдегід збільшився у 1,3--2 рази. А він і до того перевищував межу допустимої норми в середньому у два-чотири рази!

Городяни вважають, що в Херсоні потрібно організувати оперативне попередження автолюбителів та пішоходів про те, на яких вулицях та майданах повітря загрозливо перенасичене шкідливими домішками, аби прокладати маршрут руху так, щоб оминати "загазовані" квартали.

Однак для цього потрібна мобільна лабораторія на базі мікроавтобуса з обладнанням для експрес-діагностики атмосфери. А вона коштує майже три мільйони гривень, які все ніяк не "нашкребуть" ні в муніципальній, ні в обласній скарбничці.

Звісно, виставити на автомагістралях заспокійливі плакати "Херсонщина -- екологічно чиста область" виходить значно дешевше...

Голос України

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон