Ігор Колихаєв: Непорушність права власності є одним з найважливіших понять для громадянина

Херсонська область останні роки чи не найбільше серед усіх регіонів страждала від рейдерських захоплень.Ці негативні процеси відбувались, як в містах, так і в сільській місцевості, - наголосив народний депутат України Ігор Колихаєв:

Прийнятий сьогодні в стінах Верховної Ради України Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству» (№0858) буде сприяти захисту інтересів прав власників земельних ділянок.

Як і всі закони, прийняті в «турборежимі», цей також важко назвати досконалим, але ряд передбачених ним нових запобіжників можуть значно ускладнити «рейдерство».

Так, запропоновані зміни до ряду законодавчих актів унеможливлять:

- неправомірне заволодіння землями, у тому числі шляхом подвійної реєстрації договорів оренди земельних ділянок, які використовуються сільськогосподарськими підприємствами;

- захоплення майна сільськогосподарських підприємств (будівель і споруд, сільськогосподарської техніки, урожаю, інших матеріальних активів);

- зупинення діяльності сільськогосподарських підприємств внаслідок необґрунтованого накладення арешту на майно та активи підприємств, силової протидії їх виробничій діяльності, поглинання підприємств шляхом протиправного привласнення корпоративних прав (часток).

Не зважаючи на недоліки, з огляду на важливість боротьби із земельним рейдерством та необхідність наведення ладу в сфері реєстрації прав на землю, на мою думку дана законодавча ініціатива має право на існування.


Непорушність права власності є одним з найважливіших понять для громадянина будь-якої держави!, - переконаний Ігор КОЛИХАЄВ.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон