У Херсонському держуніверситеті «Пліч-о-пліч»

Сьогодні, 3 грудня у Херсонському державному університеті відбувся спільний захід «Пліч-о-пліч» медичного факультету ХДУ та Генічеського медичного училища.Концертну програму на головній сцені ХДУ присвятили річниці приєднання медучилища до структури вишу.

Ректор ХДУ Олександр Співаковський зазначив, що з початку процедури приєднання медичного училища до ХДУ пройдено непростий шлях, до якого долучилася значна кількість людей. І додав: «Ми маємо три історії: 102 роки ХДУ, 53 роки Генічеському медколеджу та початок нашої спільної історії».

Звертаючись до багаточисленної аудиторії у білих халатах, Олександр Співаковський зазначив: «У вас дуже специфічна освіта, адже ви відповідаєте за здоров'я людей. Йдучи до лікаря, ми повинні розуміти, що отримаємо якісні послуги. І той фундамент, який ми закладемо у вас, майбутніх фахівцях своєї справи, забезпечить баланс між тим, що ви можете і що хочете зробити», – наголосив очільник вишу.

Також Олександр Володимирович подякував професорсько-викладацькому складу обох навчальних закладів за співпрацю: «Ми зробили перший крок. Далі на усіх чекає непроста робота. І дуже хочеться, аби через 20-30 років ви досягли значних успіхів. І, звичайно, аби наші навчальні заклади розвивалися».

Декан медичного факультету Ірина Глущенко розповіла, що ідея створення, розвиток, удосконалення, покращення матеріально-технічної бази – це велика робота, яка повністю залежить від керівництва вишу й особисто ректора Олександра Співаковського.

Також Ірина Іванівна нагадала, що перший набір новоствореного медичного факультету складався з трьох студентів. «На другий рік ми вже набрали 35 студентів! Це свідчить про те, що нам довіряють. І це перемога не тільки факультету, а й університету в цілому», – наголосила Ірина Глущенко.

Нагадаємо, що у 2018 році у Херсонському державному університеті було створено медичний факультет. Сьогодні він об'єднує 3 кафедри. Тут створені умови для формування та удосконалення клінічного та науково-медичного мислення майбутніх лікарів.

Підготовка студентів на факультеті проводиться у сучасних та комфортних аудиторіях, практичні заняття проходять в науково-дослідних лабораторіях анатомії людини, фізіології людини, лабораторії гістології, цитології та ембріології, молекулярної біології, фармацевтичної хімії, біологічної хімії, медичної фізики тощо.

У 2019 році для проходження студентської практики було створено Медичний центр, який став результатом співпраці ХДУ та Херсонської міської клінічної лікарні ім.Є.Є.Карабелеша.

Медичний факультет надає змогу отримати сучасну освіту, яка забезпечує високий рівень конкурентоспроможності на ринку праці не тільки України, але й на міжнародному рівні. Її зміст і профіль сьогодні гарантують широкі можливості працевлаштування у сферах науки, освіти, бізнесу, а також у багатьох інших областях.

Студентство медичного факультету не втомлюється дивувати своєю активністю та ініціативністю. За їхньої участі в університеті проходить чимало заходів, до яких долучаються студенти всіх факультетів та жителі міста.

І сьогодні на головний сцені вишу молодь вкотре продемонструвала свої творчі здібності. Спільно зі студентами Генічеського медучилища вони представили насичену концертну програму «Пліч-о-пліч».

А велика кількість людей у білих халатах в актовій залі вишу стала твердженням того, що наша медична галузь невдовзі поповниться висококваліфікованими представниками цієї професії, яких так потребує Херсонщина.

Прес-центр ХДУ

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон