Громадський бюджет Херсона: як фінансують перші проєкти

Цього року Херсон вперше побачив і відчув процес дії бюджету участі. В цілому, 18 проєктів виграли можливість фінансування за рахунок міського бюджету. Які з них реалізують вже цьогоріч?

Скільки всього проєктів

Протягом терміну подачі було подано 77 проєктів, до голосування дійшли 75.

За результатами голосування перемогли 5 малих проєктів на загальну суму 951 662 грн. Найбільше голосів серед них, а саме 553, набрав проєкт «Вільне дихання — вільне життя» . Це проєкт, завдяки якому буде придбано ендоскопічне обладнання для діагностики ЛОР-захворювань маленьких пацієнтів дитячої поліклініки.

Також переможцями стали наступні проєкти:

Дитсадок мій дім — буде затишно в нім

Дитячий майданчик — місце щасливого дитинства

Мрія кожного

Будівництво спортивного майданчика та оновлення дитячого майданчика сел. Інженерне.

З великих проєктів необхідну кількість голосів набрали 9 на загальну суму 6 894 886 грн. За рейтингом перше місце, набравши 986 голосів, посівпроєкт «Футбольне поле та комплексний спортивний майданчик». За проєктом, буде модернізовано футбольне поле площею 2184 кв. м та спортивний майданчик для гри у волейбол і баскетбол площею 702 кв.м на території школи №46.

Також переможцями стали проєкти: «Дитячий інклюзивний майданчик «Місто яскравих мрій», «Відновлюємо історичне минуле — будуємо сьогодення та майбутнє Херсона», «Сучасний пральний блок у Закладі дошкільної освіти №4», «Модернізація та утеплення фасаду Херсонського ясел-садка № 64 Херсонської міської ради», «Відкритий майданчик у школі — антонівський артпростір», «Спортивно-ігровий майданчик для Херсонського ясел-садка № 18», «Безпечне майбутнє наших дітей» та «Створення якісних санітарно-гігієнічних умов у дитячому садку».

Загальна сума 14 проєктів, які перемогли, складає 7 846 548 грн, а на реалізацію їх планується виділити з бюджету 10 млн. На засідання Координаційного комітету з питань громадського бюджету було вирішено знизити мінімальну кількість голосів: для малих проєктів до 200, а для великих — до 400 голосів. Таким чином, додаються іще 4 проєкти: 2 малих – «Облаштування дитячого майданчика для дітей дошкільного віку» (224 голоси), «Хай народна музика лунає — Україну окриляє» (222 голоси) і 2 великих - «Модернізація ігрових майданчиків «Клич друзів — граймо разом» (440 голосів) та проєкт «All sports for all people (Спорт для всіх людей)» ( 409 голосів).

Таким чином, 11 великих та 7 малих проєктів на суму 9 747 668 грн. має бути реалізовано вже наступного року. Відповідна сума закладена в проєкті бюджету. Три проєкти, які передбачають швидку реалізацію, вирішили втілити вже цьогоріч: для демонстрації реальної роботи бюджету участі.

Три перших проєкти

Отже, три проєкти-переможці реалізують вже цьогоріч:

1️⃣ «Вільне дихання — вільне життя». Буде закуплено ендоскопічне обладнання для дитячої поліклініки. Стане можливим діагностувати патології та ЛОР-захворювання маленьких пацієнтів.

Сума проєкту становить 172 300 грн.

2️⃣ "Дитсадок мій дім — буде затишно в нім". Оновлення та модернізація м'якого інвентарю (килимів, матраців, тюлей) в групах дошкільного навчального закладу, які б відповідали сучасним освітнім вимогам та сприяли б різнобічному розвитку дітей.

Сума проєкту становить 204 280 грн.

3️⃣ «Хай народна музика лунає — Україну окриляє». Його автори прагнуть популяризувати українську народну музику серед дітей: закупити народні інструменти для оркестру Херсонського Палацу дитячої та юнацької творчості, навчати дітей, готувати їх до конкурсів та фестивалів.

Сума проєкту становить 100 000 грн.

Ми поцікавились у департаменті фінансів та бюджету, коли будуть реалізовані ці проєкти. Нас запевнили, що на початку грудня можна очікувати перших перерахувань: суми на реалізацію затверджено. Отже, чекаємо реалізації проєктів містян!

Свіжі та детальні новини також можна слідкувати на сторінці проєкту у Фейсбук.

На сайті Херсонської міської ради вже оприлюднено рішення Херсонської міської ради, згідно з яким встановлено суми та розпорядників коштів, які реалізуватимуть три зазначені вище проєкти у 2019 році.

Кавун-City

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон