Некомпетентному чиновнику через конфлiкт на Херсонщинi вказали на двері

Тривале протистояння між колективом держустанови «Новокаховський рибоводний завод», який хотіли приєднати до іншого рибоводного заводу у Голій Пристані,та Держрибагентством України, схоже, закінчиться перемогою колективу.

Адже Кабінет міністрів України «вказав на двері» голові Держрибагентства Ярославу Бєлову, «успадкованому» новою владою від команди Петра Порошенко. Саме він найактивніше обстоював ідею вельми спірного злиття. Цій події передувало дуже цікаве засідання у Міністерстві енергетики і екології України, куди запросили директора Новокаховського рибоводного заводу Ігора Дикуху.

— На засідання були присутніми не тільки міністерські чиновники та працівники Держрибагентства, а й народні депутати України – в тому числі члени парламентського комітету з питань екології. Зустріч присвятили проблемам корупції у рибній галузі, але Ярослав Бєлов звів свій виступ до перерахування уявних порушень, буцімто виявлених на нашому заводі.

За наполяганням народного депутата від Херсонщини Ігора Колихаєва слово надали мені. А я з фактами та документами в руках переконливо спростував «притягнуті за вуха» претензії. Далі у учасників зустрічі виникло слушне запитання: а чи компетентний очільник Держрибгоспу у тому, аби розібратися в господарчій діяльності як нашої установи зокрема , так і галузі в цілому?

Та виявилося, що в Ярослава Бєлова і досвід, і фахова освіта відсутні, як такі. Тож наступного дня і сталося його звільнення, — розповідає Ігор Дикуха, – дипломований рибовод із 35-річним стажем роботи в цій галузі. – На мій погляд, новому керівнику Держрибагентства ще варто було б розібратися, кого до кого має сенс приєднувати.

Адже Херсонський виробничо-експериментальний завод у Голопристанському районі випускає близько шести мільйонів особин молоді риби, працюючи всього на третину проектної потужності. Тоді як Новокаховський рибоводний завод, маючи потужність у 4,5 мільйони особин, цьогоріч отримав державний план у 5 мільйонів 150 тисяч дворічок та цьогорічок різних видів риби. І його виконує.

Тим часом, Херсонський окружний адміністративний суд продовжує розгляд позову Новокаховської міськради про визнання незаконним наказу Держрибагентства України № 431 про скасування держустанови «Новокаховський рибозавод». Суд уже призупинив дію рішення до винесення ухвали по справі. Наступне його засідання запланували на 2 грудня.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Новий день

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон