Викладач-історик Херсонського університету долучився до міжнародного семінару

Впродовж 22-24 листопада у Франції відбувся семінар для європейських вчителів «Голокост від куль на окупованих радянських територіях».На заході серед представників з України був доцент кафедри історії, археології та методики викладання Херсонського державного університету Юрій Капарулін.


Відкриття семінару відбулося у Парижі, на базі дослідницького центру Yahd in-Unum. Наступні два дні учасники семінару працювали в національному історичному музеї Mémorial de Caen у місті Канни, що виступав партнером заходу. Головну експозицію музею присвячено подіям Другої світової війни, зокрема наступу країн союзників у Нормандії.

Учасники семінару мали можливість обговорити чимало питань, пов'язаних зі злочинними діями нацистського режиму під час німецько-радянської війни, зокрема в Україні. Окрім дослідження Голокосту, співробітники Yahad in-Unum представили результати своєї роботи по вивченню геноцидів у Гватемалі, Сирії та Іраку. Тим самим було наголошено на актуальності теми геноцидів у сучасному світі. Одним із головних моментів дискусії було питання про те, як і навіщо викладати ці теми учням та студентам.

Наприкінці семінару на учасників чекала екскурсія місцями пам'яті у Нормандії, зокрема пляжу Омаха. Саме тут відбулася висадка союзних військ, загалом 156 000 солдат, що отримала кодову назву «Нептун». Ці події стали основою для багатьох фільмів, зокрема культової стрічки «Урятувати рядового Райана», режисера Стівена Спілберга.

«Потрапляючи у ці місцини неможливо надовго сфокусуватися лише на красі природи Нормандії. Усвідомлення масштабу баталій, що відбулися тут у червні 1944 року, дійсно вражає та викликає чимало думок і запитань», – розповідає Юрій Капарулін.

В умовах реформування системи освіти України надзвичайно важливо вивчати подібний досвід вивчення та викладання складних історичних тем та їх зв'язку із сьогоденням. Це є запорукою розбудови сучасного ефективного освітнього простору.

Прес-центр ХДУ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон