Підсумки децентралізації на Херсонщині

Щоб їх підбити, в обласному центрі зібрали голів об'єднаних територіальних громад. Як відбувається процес об'єднання в Херсонській області та з якими викликами стикаються громади– розбирали вчора, 2 грудня на Форумі місцевого самоврядування.

За перспективним планом, затвердженим обласною радою, в області мають об'єднатися 58 громад, наразі створено 40 ОТГ, говорить виконавча директорка Херсонського регіонального відділення асоціації міст України Лариса Оленковська: "Основне завдання – це децентралізація влади. Що це означає? Це означає - передати ті повноваження, які сьогодні виконують органи державної влади, територіальним громадам, місцевим радам. І це - головна мета. А процес об'єднання – це тільки спроба і бажання їх підсилити і створити умови, щоб вони були здатні ці повноваження виконувати".

Одними з перших в Україні та першими в області об'єдналися ради Кочубеївської громади, розповідає сільський голова Іван Дудар. Чоловік говорить: 2015-го року вирішили, що децентралізація – шанс поліпшити життя громади: "Ми стикнулися з такими проблемами, що районна влада не хотіла передавати освіту, медицину. Ми змушені були звертатися до депутатів Верховної ради. Там відбувся брифінг, який і підштовхнув місцеву владу не гальмувати процес децентралізації, а все-таки передали нам медицину. На сьогодні ми перша громада, яка створила свій власний центр першої медичної допомоги".

Саме передача влади та повноважень до громади стала важким етапом в Іванівському районі, каже депутатка Іванівської селищної ради Вікторія Щаслива. Іванівську ОТГ створили 2017-го року, але і досі кілька громад залишилися поза об'єднанням: "Це було настільки складно! Цей процес був настільки заполітизованим! Ми об'єднували громади під шалений супровід районної ради, яка не могла надати жодного дієвого аргументу, чому не треба об'єднуватися".

Нагадаємо, децентралізація влади – це передача від органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування значної частини повноважень, ресурсів та відповідальності. В Україні процес децентралізації розпочали у квітні 2014-го року, тоді уряд схвалив основний документ – Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Після цього затвердили план заходів щодо її реалізації, що дало старт реформі децентралізації.

Суспільне UA

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон