У Херсоні відкрилась паперова виставка

Вперше у Херсоні відкрилась виставка паперових копій військових вітрильників, літаків, автомобілів. Паперові експонати представлені у Херсонському художньому музеї.

Близько 30 паперових моделей літаків, кораблів, вітрильників та автомобілів різних часів представлено на виставці. Тут є копії найбільш відомих військових вітрильників різних країн, зокрема, і гарматний корабель Чорноморського флоту "Слава Катерині", що був спущений на воду з херсонської верфі 1783-го року, розказує організатор експозиції Михайло Орел.

За його словам, одна така робота може мати понад дві тисячі деталей і працювати над нею треба не один місяць: "Ось дуже відомий іспанський лінійний корабель першого рангу "Santissima Trinidad", збудований 1795-го року. Це був один з найбільших у світі військових суден того часу. Також тут представлена точна копія відомої англійської каракки "Henry Grace Due", військовий вітрильний корабель, улюбленець Генріха VIII".

Михайло Орел розказує, що все почалось з друку журналу "Моделювання з паперу", який виходить у Херсоні з 2004-го року. Пізніше з'явилась ідея організувати музей при видавництві, де експонатами були б моделі, склеєні з викрійок журналу.

Сьогодні у музеї близько ста експонатів, всі вони зроблені, говорить Михайло Орел, винятково з паперу і клеять їх майстри-моделісти в різних містах України і навіть за кордоном: "Що стосується моделей, пов'язаних з Херсоном, - тут є копія першого річкового трамваю, збудованого на заводі імені Комінтерну. Він возив містян на дачі. І буксир тут є, що працював у річковому порту. А ось цікавий літак - бомбардувальник часів Першої світової війни. Базувався у нас, в Україні, у Вінницькій області. Велика модель, видовищна і її тут можна подивитись".

Така виставка паперових моделей, як говорить її автор, єдина в Україні. Роботі "Крейсер "Діана" нещодавно присудили "золоту" медаль на чемпіонаті Європи з паперового моделювання, що проходив у Польщі. У Херсонському художньому музеї виставка триватиме протягом трьох місяців.

За матеріалами UA: Херсон

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон