В Херсонському держуніверситеті презентували «Озиме сонце» Василя Піддубняка

У Херсонському державному університеті відбулася презентація збірки поезій відомого публіциста, поета, журналіста Василя Григоровича Піддубняка під назвою «Озиме сонце».

Вже не вперше студенти зустрічаються із заслуженим журналістом України, перекладачем, письменником та есеїстом. Василь Піддубняк більш як півтора десятиліття життя віддав роботі у газеті «Сільські вісті».

Його нова майже 500-сторінкова збірка поезій – це редакційний подарунок авторові та його читачам у ювілейний для газети рік. Ініціатор – головний редактор «Сільських вістей» Василь Сподаренко.

Голова Херсонської обласної організації Національної спілки поетів України, літературознавець Василь Загороднюк давно знайомий з Василем Піддубняком, їх поєднують дружні, творчі стосунки: «Піддубняк не зупиняється, він постійно еволюціонує у творчому плані. Це неординарний автор з глибокими поезіями, він завжди залишається вірним своїм внутрішнім переконанням і збірка «Озиме сонце» підтверджує це.


Вона є творчим підсумком Василя Григоровича за багато десятиліть. Кожна поезія змушує задумуватися над багатьма важливими питаннями: хто ми, звідки, як будуємо нашу державу? Всі ці питання інтерпретовано в поетичну форму. Проблема духовності проходить тут наскрізною лінією. Збірка – це своєрідна ностальгія за минулим та осмислення реалій сьогодення», – зазначив Василь Загороднюк.

Також Василь Степанович акцентував увагу на чудовому художньому оформленні збірки, над яким працював всесвітньо відомий митець, народний художник України, лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка Іван Марчук.

Студенти з задоволенням слухали поезії, декламовані Василем Григоровичем, які він одразу ж коментував. Колись автор дуже влучно висловився: «Справжня поезія – це світанкове сонце, що розвидняє людські душі у горі і радості».

Ініціатором та організатором творчої зустрічі виступив Український культурний центр ХДУ.

Прес-центр ХДУ

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон