Нардеп від Херсона закликає Закревську припинити голодування

Нардеп від Херсона закликає Закревську припинити голодування
Народний депутат Павло Павліш повідомив, що до нього надійшло багато звернень, щодо оголошення голодування адвокатом у справах майдану пані Євгенії Закревскої, до якої долучились інші небайдужі громадяни.

Щодо самої підстави, що призвела до голодування! У зв'язку з реформуванням системи правоохоронних органів, органи прокуратури з 20.11.2019 р. не можуть вести досудові розслідування! Тому справи майдану переходять до слідчих Державного бюро розслідування! Євгенія, як адвокат у цих справах, небезпідставно занепокоєна, що це може ускладнити процедуру розслідування справ.

Під час прийому на роботу в ДБР, кандидати проходять конкурс. Адвокат, в свою чергу, занепокоєна, що слідчі ГПУ, які розслідують справи майдану (27 працівників), можуть не пройти конкурс, що призведе до того, що вони не зможуть продовжувати слідство у справах. Особисто я не розумію як фахівці можуть не пройти конкурс, та це інше.

15.11.2019 року на пленарному засіданні ВРУ ми мали розглядати законопроект 2116 Про внесення змін до ЗУ «Про Державне бюро розслідувань», в якому депутати мали розглянути правку 318, яка надала б можливість перевести групу слідчих ГПУ у справах майдану до ДБР без конкурсу.

Однак через низку обставин, ВРУ не встигла перейти до цього питання, я наразі не буду пояснювати причини, кому цікаво - можуть продивитись відео архів пленарного засідання, стане все зрозуміло.

Сьогодні для врегулювання цього питання комітет ВРУ з питань правоохоронної діяльності має розглянути дане питання та прийняти відповідне рішення, що надасть змогу Верховній Раді України вже у вівторок на пленарному засіданні прийняти зміни до ЗУ «Про ДБР» після чого слідчі ГПУ групи слідчих у справах майдану зможуть перейти до ДБР поза конкурсом. На даний час ГПУ проводить інвентаризацію та готує справи до передачі ДБР!

Я розумію Вашу занепокоєність, та протест Євгенії, та разом з Вами хвилююсь за її здоров'я та здоров'я інших голодувальників. Тому звертаюсь до Євгенії та її колег призупинити голодування до розгляду даного питання на пленарному засіданні ВРУ, яке має відбутись у найближчий вівторок!, - нардеп Павло ПАВЛІШ.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів