Херсонському Хоспісу передали нове обладнання

Херсонському Хоспісу передали нове обладнання
До другого відділення Хоспісу, яке розташоване в Херсонській обласній інфекційній лікарні, вчора передали обладнання та меблі для тяжкохворих.

Обладнання було придбано на гроші, які зібрали до та під час благодійного концерту переможця шоу "Х-Фактор" Віктора Романченка. Загальна сума - більше 140 тисяч гривень.

До Хоспісу передали 14 спеціальних функціональних ліжок, 18 протипролежневих матраців та дві кисневі концентрати.

Як розказує заступник головного лікаря з медичної частини Костянтин Гузєєв, на Херсонщині близько дев'яти тисяч людей потребують паліативної допомоги, з них дві тисячі – жителі обласного центру: "Ми лікарня третинного рівня, яка надає високоспеціалізовану кваліфіковану допомогу. Тобто, паліативних пацієнтів, які можуть перебувати, – 50 людей. Щоб запрацювало відділення, треба кошти.

Коли обласна рада нам виділить гроші, якщо на сесії депутати проголосують, тоді ми зможемо побудувати ліфт і основне – це заробітна плата, щоб людям платити. Благодійники дали нам матеріально-технічне обладнання. Я скажу по тому першому відділенню на Морській, яке є. Близько семи мільйонів гривень на рік – це потреба в грошах".

У березні цього року фонд громади Херсона "Захист" започаткував проект "Хоспіс - дім надії", щоб закупити обладнання для нового відділення. Проект проходив у два етапи. На першому - закупили меблі для тяжкохворих на 102 тисячі гривень.

Зараз завершився другий, розказує голова фонду "Захист"Лариса Польська: "Знаєте, таким кульмінаційним моментом цього етапу був концерт Віктора Романченка, який передав гонорар від цього концерту. Це 100 тисяч 20 гривень для важкохворих земляків. Півтори тисячі херсонців, які були глядачами, долучилися до цього концерту і стали учасниками цього благодійного дійства.

Але ще до концерту херсонці надали допомогу через скриньку пожертви, яка стояла в одному з супермаркетів Херсона і до концерту ми змогли зібрати більш як 40 тисяч гривень.

Ви знаєте, ми дуже раді, що ми змогли знайти таких постачальників, які стали благодійниками нашого проекту. Вони надали знижку і доставили увесь вантаж до Херсона за свій рахунок. Ось за ці зекономлені кошти ми змогли придбати не десять обіцяних, а 18 протипролежневих матраців", - розказала Лариса Польська.

UA: Херсон

 

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів