На Херсонщині змінили план формування територіальних громад

На Херсонщині змінили план формування територіальних громад
Херсонська обласна рада вже втретє змінює перспективний план формування об'єднаних територіальних громад.

Уперше його затвердили ще чотири роки тому, і тоді ж пропонували на території краю створити 41 ОТГ. Потім їх кількість вирішили збільшити до 49, нині ж ідеться вже про 58 ОТГ.

Причому у Генічеському, Верхньорогачицькому та Іванівському районах збираються сформувати лише по одній громаді, тоді як у такому ж невеликому Новотроїцькому районі їх планують чотири, а в Бериславському, Білозерському та Голопристанському -- аж п'ять.

Утім, останнє слово у цьому випадку залишається не за органом місцевого самоврядування, а за мешканцями сіл. Котрі часто-густо відмовляються від запропонованої "згори" конфігурації майбутнього об'єднання. І створюють "альянси" навіть із сусідніми селами чи містами інших районів - приміром, села Козацьке й Веселе Бериславського району вже висловилися за входження в ОТГ із центром у місті Нова Каховка.

До того ж, урядовий варіант адміністративно-територіальної реформи також не збігається із навіть скоригованим перспективним планом на рівні області. У Києві вважають, що для Херсонщини досить трьох районів і 35 ОТГ, тоді як місцеві експерти наполягають на створенні п'яти районів. Тож, схоже, що життя ще не раз внесе свої поправки до чиновницьких схем.

Голос України

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів