У ХДУ обговорили питання академічної доброчесності

Сьогодні,15 листопада у Херсонському державному університеті відбулося чергове засідання науково-методичної ради (НМР).Зібрання відбулося за участі ректора ХДУ Олександра Співаковського, проректора з наукової роботи Сергія Омельчука та членів ради.

Захід відбувся під головуванням очільниці НМР проректора з навчальної та науково-педагогічної роботи Наталії Тюхтенко.

Важливим питанням для новоствореного складу НМР стало обговорення шляхів забезпечення якості освіти та умов дотримання норм академічної доброчесності.

Виступаючи перед присутніми ректор ХДУ Олександр Співаковський зазначив, що нещодавно був прийнятий проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти №2299. За словами Олександра Володимировича зміни, що пропонуються цим законом, вимагають від академічної спільноти університету присилити відповідальність кожного за якість освітньої та наукової діяльності, відкритість та прозорість будь-яких академічних процесів. «Одним із ключових моментів професійної підготовки і, як результат, отримання документа про освіту, є дотримання правил академічної доброчесності. Це дуже важливий показник якості освіти», – наголосив ректор університету.

Проректор з наукової роботи Сергій Омельчук ще раз акцентував увагу присутніх на основних етичних вимогах здійснення наукового пошуку та висвітлення його результатів, проаналізував найбільш важливі та принципові положення, на яких слід зосередитися всім викладачам та здобувачам вищої освіти, оформлюючи результати наукових досліджень.

Технічна перевірка наукових робіт студентів, зокрема підготовлених як кваліфікаційні, актуальне питання періоду передзахисних процедур. Керівник новоствореного відділу забезпечення якості освіти Віталій Кобець запропонував для обговорення учасників зібрання проєкт Порядку запобігання та виявлення академічного плагіату. У змістовній та конструктивній дискусії взяли участь Олександр Співаковський, Сергій Омельчук, Наталія Тюхтенко, Володимир Песчаненко, Ірина Шапошникова, Андрій Мохненко та інши члени науково-методичної ради, викладачі університету, керівник Наукової бібліотеки ХДУ Нателла Арустамова.

Продовжуючи обговорення питань організації освітнього процесу в університеті, Наталія Тюхтенко зосередила увагу на важливих напрямках діяльності ради у новому навчальному році, особливостях розробки освітньо-професійних й освітньо-наукових програм, формуванні навчально-методичних комплексів дисциплін, підготовці звітних навчально-методичних матеріалів до акредитації освітніх програм у 2019-2020 н.р.

Керівник навчального відділу Тетяна Косякова надала роз'яснення членам НМР щодо поточних етапів підготовки та проведення атестації здобувачів ступеня вищої освіти «магістр».

Підсумовуючи значний обсяг роботи, проведеної викладачами університету, секретар НМР Тетяна Юркова рекомендувала до розгляду навчально-методичні матеріали, що претендують на отримання грифу вченої ради ХДУ та ознайомила зі станом підготовки електронного видання альманаху «Магістерські студії».

Прес-центр ХДУ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон