В Херсоні проявляють особливу турботу щодо дітей з порушеннями слуху

До Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара завітали вихованці Херсонської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, які мають порушення слуху.

Діти прийшли на екскурсію нового покоління «Чумаки в Таврії» в рамках проекту «Міфи та бувальщини міста Річкової зірки».Разом з екскурсоводами проекту працювали і фахівці-сурдопедагоги. Учні завзято поринули у славетне минуле Таврійського краю та спробували з'ясувати усі чумацькі таємниці: «звідки така чудна назва?», «чому полюбляли чумаки чумакування?», «що значне зробили вони для Батьківщини?».

У свій час професія чумака була дуже престижною, але вкрай небезпечною через грабіжників та хвороби, і разом з тим оповита романтикою. Вижити в безлюдному степу чумакам допомагали суворі правила.

Школярі все робили по-справжньому: вивчили 10 правил чумацького життя, примірили характерний одяг та намалювали традиційні чумацькі зачіски, довідались безліч цікавих фактів про сіль, волів, мажи та півня. Познайомились із літературними творами, присвяченими чумакам та чумакуванню. Нарешті й найкращого отамана для валки у корчмі вибрали та зібрали потрібний крам у далеку дорогу.

Набуті знання діти із задоволенням перевірили в інтерактивній грі «Морській бій». А на завершення екскурсії з яскравих зірочок створили свій маленький «Чумацький шлях», щоб загадати найзаповітніше бажання, яке неодмінно виповниться.

Гості бібліотеки отримали велике задоволення від інтерактивної екскурсії та висловили бажання співпрацювати й надалі. Адже важливою складовою психологічної реабілітації дітей з вадами слуху є саме соціокультурні заходи, які задовольняють потребу у спілкуванні та дозволяють засвоювати нову інформацію в ігровій формі.

Управління культури Херсонської ОДА

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон