Нардеп від Херсонщини Ігор Колихаєв зробив правку до бюджетного кодексу

Вчора, 14 листопада народний депутат Ігор Колихаєв підтримав у парламенті важливу правку, внесену до бюджетного кодексу України.

"Протягом останніх тижнів до мене звертались міські та селищні голови населених пунктів 184 виборчого округу з проханням не підтримувати норму, запропоновану у проекті державного бюджету на наступний рік.

Мова йде про 13,44% від акцизного податку на пальне, яке реалізується на АЗС розташованих і зареєстрованих на територіях громад. Без цієї важливої правки, поданий кабміном проект бюджету був би непосильним не тільки для сіл, але і для міст. Наприклад бюджет Нової Каховки недоотримав би більше 16 мільйонів гривень протягом наступного року, а загалом, за оцінкою спеціалістів Асоціації міст, населені пункти України недорахувалися б 7,7 млрд гривен.

Херсонщина - аграрний регіон, який практично не має промисловості, тому для багатьох селищних рад та ОТГ, гроші з продажу пального складають суттєву частину від загального бюджету. Цей податок піде на соціальні проекти: ремонти шкіл та дитячих садочків, доріг, облаштування вулиць.

Майбутні надходження вже закладені в місцеві бюджети і їх не можна було забирати. Але голови громад та їх депутати мають розуміти, що вже у 2021 році цей відсоток буде надходити до Дорожнього фонду. Тому до цих змін є цілий рік аби підготуватись і збалансувати податкові надходження і витрати", - зауважив Ігор КОЛИХАЄВ.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон