Нардеп від Херсонщини Ігор Колихаєв про «земельний закон»: Україна не готова до реалізації цього закону без втрат для власної безпеки

Вчора, 13 листопада Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України відносно обігу земель сільськогосподарського призначення".

Народний депутат України Ігор Колихаєв не підтримав цей законопроект і пояснив чому:

- Моя позиція з цього питання читка і зрозуміла – Україна не готова до реалізації цього закону без втрат для власної безпеки. Я вважаю, що необхідно подовжити, діючий до кінця року мораторій на продаж землі, ще мінімум на два роки.

Це необхідно для наведення порядку у Держгеокадастрі, для проведення повної інвентаризації і паспортизації наявних земель не тільки сільськогосподарського призначення, а і всіх інших, привести до ладу судову систему, аби вберегти власників паїв від рейдерства та судових тяжб.

Також важливо створити державний банк землі і забезпечити можливість викупу землі громадами, надавши їм можливість отримання довгострокових фінансових ресурсів на умовах пільгового банківського відсотка, для передачі її в подальшому в оренду через систему «Прозоро».

Говорячи про ринок землі, ми маємо думати не про швидкі заробітки, а про майбутню економічну модель України і продовольчу безпеку держави.

Я вважаю, що прийняте в такому вигляді Верховною Радою рішення не сприятиме зміцненню економіки України. Ми маємо розвивати державу і створювати міцну Україну, бо НАМ ТУТ ЖИТИ! - нагадав Ігор КОЛИХАЄВ.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон