На Херсонщині діє 140 дитячих будинків сімейного типу

На Херсонщині діє 140 дитячих будинків сімейного типу
У другу неділю листопада традиційно проходить спільна молитва за дітей-сиріт.

У минулу неділю в Херсонському обласному художньому музеї ім. О. Шовкуненка зібрались представники влади, духовенства, благодійних організацій, херсонці, що опікуються проблемами дітей без батьківської опіки.

«Цей захід – спільне звернення до Бога, ми просимо Його підтримки і захисту для дітей, що не мають батьківської любові, зростають не в родинах. Але це й ще обговорення цієї суспільно важливої проблеми», – сказав настоятель Свято-Троїцького храму, протоієрей Євген Сидоренко.

Останнім часом кількість сиріт в області зменшилась. Як розповів директор обласного Центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді Дмитро Муценко, цьому сприяло те, що їх беруть під опіку, всиновлюють, влаштовують у дитячі будинки сімейного типу. На сьогодні їх 140.

«Цей захід дає можливість сфокусувати увагу суспільства на такому явищі, як сирітство. Для українців воно є непритаманним. Діти, родина – завжди були найціннішим. І цей день, коли ми оцінюємо, як ми ставимось до дитини, бо вона має бути найбільшою цінністю в житті», – підкреслив голова благодійного фонду «Мій дім» Юрій Маринчак.

Учасники заходу також познайомились з фотовиставкою, розгорнутою у великій музейній залі. Експонуються знімки дітей, чиї батьки загинули на Сході країни. Проєкт «Мій тато – герой» реалізований комунальним підприємством «Оберіг». На виставці представлено 40 робіт. Протягом чотирьох місяців з дітьми працював фотограф Олександр Корняков.

Український південь

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів