Для Херсонського держуніверситету педагогіка в пріоритеті

На цьому наголошує ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський:

- Людство рухається вперед тільки тому, що навчилося від покоління до покоління передавати ті інтелектуальні цінності, які формували та накопичували наші пращури. 6 тисяч років тому було сформовано два потужних інститути, які і до цих пір називаються «школа» та «бібліотека»! І саме це заклало фундамент формування людської цивілізації та появу педагогіки.

У ХV столітті Йоганн Гутенберг створив друкарський верстат і почався процес тиражування знань. Як відреагувала педагогіка? Чеський педагог і гуманіст Ян Амос Коменський створив класно-урочну систему, яка передбачає незмінний склад учнів одного віку, проведення занять в точно визначений час за розкладом, одночасну роботу вчителя зі всім класом з одного предмета. Тобто, вимоги суспільства змінювали хід історії.

З плином часу та появою нових технологій роль педагогіки підсилюється, адже головним компонентом постають ціннісні орієнтації та технології капіталізації дитини.


Хто не пам'ятає свого минулого, той не вартий майбутнього! Сьогодні відбувся круглий стіл «Наукова школа кафедри педагогіки, психології й освітнього менеджменту ім. проф. Є. Петухова в соціокультурному історичному просторі ХДУ».


Євген Іванович Петухов - перший доктор педагогічних наук на Херсонщині. Кафедра є ровесницею університету і разом з ним пройшла шлях становлення та реорганізації, зберігаючи свої традиції.


Для нашого університету педагогіка в пріоритеті. Зберігайте традиції, але не забувайте змінюватися. Хороші зміни - поштовх для розвитку нашого рідного Херсонського державного університету! - наголосив Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон