Херсонський центр розвитку місцевого самоврядування буде реорганізовано

Він продовжить надавати підтримку добровільно об'єднаним територіальним громадам.

Про реорганізацію Херсонського центру розвитку місцевого самоврядування програми «U-Lead з Європою» повідомила його директорка Оксана Сілюкова. За її словами, організація матиме назву «Регіональний офіс програми «U-Lead з Європою», більше не матиме наглядової ради та перейде в пряме підпорядкування головного офісу в Німеччині.

— У нас залишиться чотири штатні співробітники: регіональний керівник, радники з фінансових та муніципальних послуг, юридичних питань та децентралізації. Всі вони обиратимуться на конкурсній основі. За потреби будуть долучатися й інші спеціалісти, які працюватимуть на декілька областей. Загалом програма «U-Lead з Європою» діятиме в Україні ще 4,5 роки. Але тепер ми не будемо займатися розглядом документів спільно з облдержадміністрацією або захистом перспективного плану формування територій громад. Наш основний фокус буде на вже створені ОТГ. Попереду у нас національні візити, навчальні програми, численні консультації, — розповіла Оксана Сілюкова під час ранкової кави з журналістами.

Нагадаємо, що завершення процесу добровільного об'єднання громад та адміністративно-територіальної реформи в Україні анонсовано на 2020 рік. Що ж стосується Херсонщини, то наразі процес децентралізації тут гальмує обласна рада, яка ніяк не може прийняти оновлений перспективний план формування територій.

Оксана Сілюкова розповіла, що Верховна Рада нині розглядає законопроект, який передбачає усунення обласних рад від процесу формування та затвердження перспективних планів.

— Для Херсонщини це єдиний вихід, адже в нинішній ситуації ми ніколи не знайдемо порозуміння з депутатами облради, — пояснила вона

Херсонський центр розвитку місцевого самоврядування почав працювати в травні 2017 року.

Олег БАТУРІН

Фото автора

Новый день

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон