Херсонський театр показав румунам свою «Межу»

Херсонський театр показав румунам свою «Межу»
Вчора, 4-го жовтня, Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша виступив на Міжнародному театральному фестивалі студій і нових форм, що нині відбувається в місті Пітешть (Румунія).

Херсонський театр запрошено до участі з виставою «Межа або у контейнері» за п'єсою Костянтина Кеяну. Цю постановку у 2017 році здійснив режисер з Румунії Раду Гілаш спільно з постановчою групою нашого театру (художник-постановник – Ольга Гоноболіна, заслужений художник України; хормейстер – Ружена Рубльова, заслужена артистка України; музичне оформлення – Артем Філенко, Олег Коструб).

У центрі уваги – три історії українців, що шукають кращої долі в Європі. Аби заради роботи дістатися Ірландії, вони готові на все – на страждання, приниження, на зречення власної національності, на підлість і навіть смерть.

У виставі піднімається актуальна тема масового заробітчанства та виїзду за кордон. Адже велика кількість громадян не тільки України, а й інших держав стають жертвами шахраїв, іноді ризикуючи навіть власним життям.

«Я, чесно кажучи, переживав, не знав, як буде з глядачем, але слава Богу зал був майже повний. Прийшли студенти університету, яких запросив театр та просто глядачі. Сприймали прекрасно. Мені сподобалось, що реагував глядач, не дивлячись на те, що екран із субтитрами був розташований над сценою. Вистава зрозуміла, адже вона про ті події, що відбувались у Румунії 10-ть років тому. Ми познайомились з театром із Молдови, який вже запросив нас до себе в гості. Тож, культурна дипломатія в дії. Ми можемо не розуміти одне одного, але серця у нас відкриті для сприйняття мистецтва і це найголовніше», – зазначив директор-художній керівник Херсонського театру Олександр Книга.


За декілька років існування вистава значно розширила свою географію і має насичену гастрольну історію. У 2018 році «Межа» отримала Спеціальну премію від журі на 29-му Міжнародному фестивалі сучасної драматургії в Брашові. У цьому ж році вистава взяла участь у Всеукраїнському театральному фестивалі «Феєрія Дніпра» (м. Дніпро) і в ІІІ Міжнародному театральному фестивалі FESTIS (Молдова, Кишинів), а у вересні 2019 року вона стала учасницею Міжнародного театрального фестивалю «Золотий лев» (м. Львів). Тепер до гастрольного списку додалось ще й місто Пітешті.

Катерина ЗИКОВА
Еліза СОЛОДКА

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів