«Цапа-відбувайла» від освіти призначили на Херсонщині

У Херсонській облдержадміністрації назрів черговий кадровий конфлікт.

Просто на селекторній нараді голова ОДА Юрій Гусєв висловив намір відсторонити директора Департаменту освіти і науки Євгена Криницького. Привід – освітні заклади вчасно не отримали своїх замовлень за програмою «Нова українська школа», хоча їх придбання профінансували ще в квітні. У бесіді з автором цих рядків Євген Криницький підтвердив, що обґрунтованість його відсторонення розгляне дисциплінарна комісія. Але він не вважає себе в чомусь винним.

«Дійсно, школи Херсона досі не отримали нові парти й дидактичний матеріал,у освітніх закладах Нової Каховки – проблеми з постачанням комп'ютерів тощо. Але я не маю жодного впливу на тендерні комітети у цих містах – вони самостійно організують торги та обирають постачальників товарів і послуг. Департамент освіти і науки не приховував фактів зриву поставок – навпаки, ми ще влітку «били в усі дзвони» з цього приводу. Та й газеті «Новий день» я ще в вересні коментував ситуацію. Причому з усіма подробицями та з документами в руках», — розставляє крапки над «і» Євген Криницький.

Система тендерів в Україні громіздка й недосконала – про це з журналістів не згадував хіба що лінивий. Відкриті торги зриваються через недостатню кількість учасників, їх результати «аутсайдери» місяцями оскаржують через Антимонопольний комітет, переможці запізнюються із термінами постачання продукції. Звідси й затримки, й відміна результатів – аби купити, скажімо, з десяток ноутбуків чи інтерактивних дошок торги часом проводять по кілька разів, витрачаючи на це по чотири місяці!

Держава нині похапцем намагається модернізувати механізм тендерів, але чиновники на місцях регулювати його повноважень як не мали, так і не матимуть. Звичайно, замість справжнього вирішення проблеми найлегше відшукати «цапа-відбувайла», і звалити на нього всю вину. Але то — шлях у нікуди.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

Новий день

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон