Як на Херсонщині сайгаків рятують

Як на Херсонщині сайгаків рятують
Партію сайгаків, вирощену в спеціальних розплідниках, готують у заповіднику Асканія-Нова для реалізації вже цієї осені.

Сьогодні в заповіднику Асканія-Нова живуть 510 сайгаків. Ці тварини були майже винищені, - говорить директор Віктор Гавриленко. Відновити популяцію вдалося з 39 тварин: "У 1980-х роках розпочався бум на сайгачі роги. В китайській медицині вони використовуються, їх додають у 32 різних препарати. В результаті росіяни і казахи вибили сайгака і контрабандою вивезли в Китай.

Світова спільнота занепокоїлася скороченням чисельності цього виду, створили альянс по збереженню сайгаків.

Асканія-Нова має на сьогодні світовий пріоритет з розведення у напіввільних умовах, це однозначно. До нас їздять зараз американці, шотландці, угорці, багато інших представників з різних держав подивитись, як ми утримуємо в загонах Великого Чапельського поду".

Для Асканії-Нової важливо не тримати сайгаків в одному місці, говорить Віктор Гавриленко, а вирощувати їх в інших розплідниках. Зараз дві партії сайгаків готують до реалізації: "Ми розпочали реалізацію минулого року. Поряд з Асканією-Новою створено розплідник китайською фармацевтичною компанією "Ши-Джень Тан" і зараз готується документація на створення подібного розплідника у Запорізькій області. Ми переслідуємо, перш за все, таку мету – з одного боку це фінансова підтримка біосферного заповідника Асканія-Нова, оскільки ці тваринки дорогі".

На українському ринку один сайгак коштує 27 000 гривень. Також готується проект для відправки сайгаків в Америку, там ціна питання – 3 000 доларів, говорить Віктор Гавриленко: "Вид дуже перспективний. Чим? Дуже швидко відновлює свою чисельність. Самочка, яка народилася у травні цього року, - вона стає зрілою вже у грудні і в травні наступного року уже може привести сайгача, а через рік - уже двойні. У них досить часто двійні. Самці в сім років – це вже старигань. Тому ротація стада досить швидка. Можна швидко злетіти, можна швидко впасти".

Реалізація сайгаків дозволяє підтримувати життєдіяльність заповідника, говорить Віктор Гавриленко. Південний степ – природний осередок для їх існування, тому в майбутньому популяцію вдасться відновити.

UA: Херсон

 

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів