У Херсоні відзначили 75-річчя визволення України від фашистських загарбників

Сьогодні, 28 жовтня у Херсоні біля меморіалу Невідомому солдату в парку Слави відбувся пам'ятний захід з нагоди відзначення 75-ої річниці визволення України від фашистських загарбників.

День 28 жовтня 1944 року ввійшов у історію як приклад немеркнучої слави воїнів-переможців. Цього дня війська у складі чотирьох фронтів за допомогою Чорноморського флоту та Азовської військової флотилії визволили Україну від нацистських окупантів.

У ході визвольних операцій 1944 року в Україні загинуло понад 3,5 млн. воїнів. У збройній боротьбі брало участь понад 6 млн українців. Кожен третій з них загинув на фронті, кожен другий із тих, що вижили, став інвалідом.

На сьогоднішній день ветеранів та учасників Другої світової війни залишилося зовсім мало. Проте, попри поважний вік ці люди і досі випромінюють силу і впевненість, зберігають бадьорий і незламний бойовий дух.

Для молодого покоління вони є взірцем справжнього патріотизму та любові до рідної неньки-України. Тож, у ході заходу молодь подякувала визволителям за свободу та волю. А тих, хто спочивають у братській могилі, вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя монумента.

За матеріалами Херсонської обласної ради

Довідка. За увесь час Другої світової війни людські втрати України склали понад 10 млн військових і цивільних осіб. Було зруйновано 714 міст і містечок, 28 тис. сіл, 16 150 промислових підприємств, 18 тис. медичних закладів, 33 тис. закладів освіти.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів