Херсонський водоканал отримає 100 тисяч євро

Херсонський водоканал отримає 100 тисяч євро
Херсонський водоканал став першим українським водоканалом, який виграв 100 тисяч євро ґрантових коштів від Європейського Союзу на реалізацію т.н. «твердого проекту», в рамках якого буде проведена закупівля устаткування.

Спільний проект комунального підприємства та Асоціацій водоканалів України та Словаччини «Безпечна вода для Херсона» передбачає розробку та встановлення установки із виробництва гіпохлориту натрію – речовини для знезараження води на одній з шести водопровідних станцій у Херсоні.

Кошти на втілення проекту – 100 тисяч євро – виділяються як безповоротна фінансова допомога.

Використовувати гіпохлорит натрію замість хлору Херсонводоканал почав ще у 2016 році. Така технологія очищення води має ряд переваг. Головна з них – вода після очищення цим реагентом не має різкого запаху. Також, у порівнянні з хлором, гіпохлорит натрію безпечний в обігу та не створює проблем при транспортуванні.

Втілення проекту має також економічні переваги. За словами директора Херсонводоканалу Михайла Чемериса, на даний час Херсонський водоканал використовує для знезараження 85 тон гіпохлориту натрію на рік. Водоочисна станція № 4 споживає 13 тон на рік (приблизно 218,400 гривень на рік).

При введенні електролізера для виробництва гіпохлориту натрію з солі (NaCl) витрати істотно знизяться (близько 35 тис. грн на рік) на електроенергію, необхідну для електролізу, перекачування і т.д. (близько 27 500 грн), що дозволить заощадити до 60% коштів.

Херсонська міська рада

 

P.S. Перемога проекту – результат активної роботи, яку проводив Херсонський Водоканал разом із експертами Team Europe Херсон (ініціатива Представництва ЄС в Україні): радником міського голови Артуром Мадатяном та головою ГО «Регіональний центр сталого розвитку» Наталією Матковською впродовж останнього року.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів