Гаджети херсонським школярам «пісок в очі» підсипають

Від прогресу нікуди подітися: у херсонських школах тепер навіть учні молодших класів буквально не відводять очей від екранів смартфонів, планшетів та комп'ютерів.

А після того, як на планшети в окремих навчальних закладах «перекинули» ще й підручники з основних предметів, у батьків та педагогів з'явилося ще більше підстав для тривоги. Вони підмітили: в другу половину навчального дня багато хлопців та дівчат посилено труть руками очі, скаржачись — «у них ніби піску насипали». Це неприємне явище схильні списувати на звичайну втому, і вважають, що «саме пройде». Та не проходить, і навіть краплі з аптеки чи бабусині відвари з рослин допомагають далеко не завжди.

Адже той надокучливий «пісок» та почервоніння є одним з характерних симптомів хвороби – сухого кератокон'юнктивіту, більше відомого під поширеною назвою «синдром сухого ока». Раніше він характерний для людей старшого віку, але нині вражає і молодь. Тож ігнорування проблеми чи спроби покластися на самолікування на кшталт примітивної обробки очей чайною заваркою відчутно шкодить дітям, надто малечі, застерігають фахівці.

— І в родинах, і в школах часто забувають про існування давніх рекомендацій Міністерства охорони здоров'я України про доцільність обмежити для учнів перших-четвертих класів час роботи із електронними гаджетами чвертю години два рази на тиждень. Та зараз про це навіть не згадують: діти сидять за комп'ютерам чи планшетами годинами. Відтак, різко зростає кількість учнів із проблемами зору – у молодших класах їх може бути до третини від загальної кількості, у старших – половина і більше, — стурбована лікар-офтальмолог міської клінічної лікарні імені Тропіних Наталія Лимар. У випадку «синдрому сухого ока» самолікування є неефективним. Потрібно, насамперед, комплексне обстеження органу зору – адже кератокон'юнктивіт нерідко ще й супроводжується розвитком короткозорості. Тож призначити курс лікування повинен саме офтальмолог.

Профілактики «синдрому сухого ока» і для дітей, і для дорослих нескладна. Візьміть до уваги, що фактором ризику є носіння контактних лінз, захворювання діабетом, травми тощо. Треба також менше тупитися в екрани електронних приладів, скоротити час перебування у приміщеннях під кондиціонером чи вентилятором (штучне осушування повітря також є загрозою). Та якщо вже це не допомагає, і «пісок в очах» став відчутно допікати, не гайте часу, і звертайтеся до лікаря. Адже запущена хвороба може перерости у хронічну форму з запаленням слизової оболонки ока та суттєвим погіршенням зору – аж до появи мікротріщин на поверхні ока. А таке «щастя» кому завгодно лише життя зіпсує.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Новий день

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон