Більше інформації про радіацію на Херсонщині

Більше інформації про радіацію на Херсонщині
Після вибухів та аварій на ядерних об'єктах Росії мешканці Херсонщини тільки нинішнього року двічі панікували через чутки про радіоактивні хмари, принесені сюди вітром.

На щастя, обидва рази чутки виявилися безпідставними. Але саме завдяки їм ми всі переконалися, наскільки важливо мати доступ до оперативної інформації про зміни чи стабільність загального радіаційного фону там, де ми живемо, працюємо, відпочиваємо.

Це підштовхнуло до дій і депутатів облради — обласний Гідрометцентр нарешті отримав з обласного бюджету 150 тисяч гривень для придбання десяти нових дозиметрів на свої пункти метеоспостереження. Дозиметри там є, але вони відпрацювали по тридцять років, і давно потребують заміни.

Керівник Гідрометцентру Юрій Кіріяк каже, що тендер уже провели, угоду з постачальником уклали, і партія цих приладів має надійти вже найближчими тижнями. Та ними не обмежилися.

Кошти з муніципальної скарбнички синоптикам асигнувала також Херсонська міська рада. На них хочуть купити спеціальний датчик для вимірювання загального радіаційного фону. Його дані у режимі реального часу виводитимуть просто на табло, закріплене на фасаді будівлі Гідрометцентру, що на вулиці Перекопській.

Поглянувши на нього, кожен перехожий матиме максимально достовірну інформацію, чи є цей фон природним, чи спостерігаються його відхилення, і треба непокоїтися. Таке табло планують встановити вже до кінця поточного року.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Новий день

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів