На Херсонщині вперше прооперували серце за японською методикою

На Херсонщині вперше прооперували серце за японською методикою
Протягом кількох останніх років відділ серцево-судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні співпрацює з Інститутом серця Міністерства охорони здоров'я,який очолює професор, заслужений лікар України Борис Тодуров.

Від такої кооперації столичних і місцевих лікарів виграють всі.

Кардіохірурги мають можливість обмінюватися досвідом і підвищувати свою кваліфікацію на базі Інституту серця, а пацієнти Херсонської обласної лікарні отримувати безкоштовні

консультації від одного з найкращих у світі кардіохірургів Бориса Тодурова.

Він не відмовляє хворим з найтяжчими діагнозами і оперує їх особисто. А таких звернень близько 200-250 протягом року. Для дітей віком до 16 років операції проводять повністю безкоштовно за рахунок спеціального фонду Інституту серця, дорослим доводиться частково купувати витратні матеріали, яких може не бути на складі через перебої у постачанні.

Під час операції Борис Михайлович постійно ділиться знаннями з херсонськими колегами. Для них це своєрідний майстер-клас і унікальна можливість отримати нові знання, зокрема сьогодні вони опановували японську методику операції на серці, яку розробив професор Токійського університету Озакі. Це дуже складний, але ефективний спосіб лікування. 92 % пацієнтів, яких прооперували таким чином, не потребують повторних хірургічних втручань.

Його суть – розширити аорту, яка звузилася від великого наросту кальцію, не механічним чи біологічним клапаном, а клапаном, який виготовлений з власного матеріалу пацієнта – так званої серцевої сорочки.

Вперше у Херсоні за такою японською методикою прооперували чоловіка 69 років. В аорту пацієнту вставили клапан, який під час операції виготовили з його ж матеріалу. Для цього довелося зупинити серце на півтори години, а потім його запустити наново. Для хірургів це не є чимось надприроднім. Ритм серця вони відновлюють за давно відпрацьованою методикою.

Юрій Спірін, завідувач відділення серцево-судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні, допомагав оперувати Борису Тодурову. Він каже, що 69-річний пацієнт, на серці якого робили операцію за методикою Озакі, є для них молодим пацієнтом, оскільки зараз хірургія, зокрема і кардіо, перетворюється у хірургію літніх людей, адже все більше пацієнтів похилого віку потребують хірургічного втручання.

Операція тривала кілька годин. По її завершенні Борис Тодуров повідомив, що все відбулося успішно. «Лікарям вдалося створити біологічний клапан, він працює добре, серце функціонує нормально, тиск у межах норми,» – підсумував кардіохірург.

Якщо стан хворого надалі буде стабільно задовільним, то за 10 днів його організм повністю відновиться і він житиме як повноцінно здорова людина.

Елеонора ГУСЬКОВА
Перший Регіональний

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів